Home > W numerze > Kampania > Przyspieszamy

Przyspieszamy

A A A

Przyspieszamy

Czy wiesz, że budżet RPO WSL 2014-2020 jest większy niż roczny budżet Czarnogóry? 3,47 mld euro – taką kwotą dysponuje Śląskie! Z dotychczasowymi efektami realizacji Programu w regionie oraz informacjami o trwających naborach mieszkańcy województwa mogą zapoznać się w ramach kampanii promocyjnej „Śląskie – przyspieszamy!”.

Humorystyczne rysunki Henryka Sawki nawiązują do konkursów RPO.

Kampania ruszyła w pierwszej połowie września. Obecna jest przede wszystkim w internecie. Na stronie www.slaskieprzyspieszamy.pl zainteresowani unijnymi dotacjami mogą znaleźć podstawowe informacje o Programie, aktualnych naborach oraz przewodnik po ofercie wsparcia.

Kampania obecna jest także na Facebooku. Na fanpage’u „Razem zmieniamy Śląskie” regularnie publikowane są posty z ciekawostkami i statystykami dotyczącymi realizacji Programu. O rozgłos akcji organizatorzy zadbali, zapraszając do współpracy Henryka Sawkę – znakomitego polskiego rysownika i satyryka. Można nie tylko obejrzeć jego humorystyczne szkice nawiązujące do konkursów RPO, ale także stać się ich współtwórcą, dopisując dialogi. Październikowy konkurs „Sawka rysuje – Ty piszesz dialogi” cieszył się dużym zainteresowaniem internautów, którzy wręcz prześcigali się w propozycjach wpisów pasujących do narysowanych sytuacji. Autorzy najbardziej błyskotliwych „rozmówek” zostali nagrodzeni cennymi nagrodami, a główny laureat otrzymał autorski rysunek Henryka Sawki.

W wirtualnym świecie artykuły o tematyce funduszowej pojawiają się również na portalach lokalnych, regionalnych oraz branżowych. Kampania obecna jest także w regionalnych rozgłośniach radiowych oraz w lokalnej prasie.

Różnorodne kanały komunikacji mają pomóc w dotarciu z informacją o RPO do jak najszerszego grona mieszkańców i zachęcić ich do sięgania po środki z tego źródła. Ambasadorem kampanii jest Wojciech Saługa – Marszałek Województwa Śląskiego, który w specjalnych spotach zachęca mieszkańców do skorzystania z możliwości, jakie oferuje Program.

Kampania realizowana jest na zlecenie Wydziału Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Współfinansowana jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Potrwa do 4 grudnia.

DW

 
Polecamy


PRZYSPIESZAMY
Czy wiesz, że budżet RPO WSL 2014-2020 jest większy niż roczny budżet Czarnogóry?

 

PROJEKTY O PRAWDZIWIE EUROPEJSKIM ZNACZENIU Rozmowa z Aleksandrą Kisielewską, koordynatorem Wydziału Polityki Regionalnej i Spójności Stałego Przedstawicielstwa RP przy Unii Europejskiej.

 

KOMITET MONITORUJĄCY Racjonalne wydatkowanie środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 to przedsięwzięcie wymagające współpracy wielu instytucji.

 

NA NAJLEPSZYCH CZEKAJĄ STYPENDIA W powszechnej opinii przedmioty ścisłe uchodzą za znacznie trudniejsze od humanistycznych.

 

ŚLĄSKIE STAWIA NA INNOWACJE Innowacje to nie tylko technologie, to także zachowania konsumentów, które kreują popyt.

 
Popularne


SZKOLENIA SZYTE NA MIARĘ
Firmy, które nie inwestują w rozwój, skazane są na stagnację i rychłe wyparcie przez silniejszych graczy. Jedną z fundamentalnych i długofalowych inwestycji przedsiębiorstw powinny być szkolenia zatrudnianej kadry.

 

OD WIEDZY DO EFEKTÓW Regiony, które poważnie myślą o rozwoju, inwestują w nowatorskie technologie, badania i innowacje. W ten sposób zyskują szansę na budowę silnej i konkurencyjnej gospodarki.

 

REGIONALNE INWESTYCJE NABIERAJĄ TEMPA Zrównoważony rozwój obszarów miejskich to główny cel Zintegrowanych i Regionalnych Inwestycji Terytorialnych.

 

TRZEBA PODJĄĆ RYZYKO, TO JEDYNA DROGA Rozmowa z prof. dr. hab. inż. Markiem Gzikiem, dziekanem Wydziału Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej

 

Możliwości wykorzystania OZE w Śląskiem Śląsk to region stygmatyzowany przemysłem ciężkim. Dla przeciętnego Kowalskiego spoza naszego województwa.