Przejdź do treści głównej

Śląskie z 6 tysiącami umów o dofinansowanie!


2021-05-06 12:52

Zarząd Województwa Śląskiego właśnie podpisał 6-tysięczną umowę o dofinansowanie projektu w ramach RPO WSL 2014-2020.

7 lat wsparcia – 6 tysięcy projektów

W ciągu ostatnich 7 lat wsparliśmy mieszkańców regionu kwotą ponad 14 mld złotych z Unii Europejskiej na realizację przedsięwzięć poprawiających komfort i jakość życia w województwie śląskim.

Wyzwania, jakie stawialiśmy sobie od samego początku funkcjonowania Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (RPO WSL 2014-2020) były nierozerwalnie związane z pobudzaniem wzrostu społeczno-gospodarczego regionu przy jednoczesnym zachowaniu jego spójności i tożsamości kulturowej. Po ponad 7 latach od startu programu te wyzwania nie tylko nie uległy przedawnieniu, ale wręcz stały się jeszcze bardziej aktualne w dobie kryzysu wywołanego pandemią COVID-19. Jednak dzięki dobrej współpracy Zarządu Województwa Śląskiego z Komisją Europejską oraz stroną rządową byliśmy w stanie szybko zareagować na nadchodzący kryzys i w porę zniwelować część jego skutków.

Nasze osiągnięcia

Projekty realizowane w województwie śląskim w ramach tych 6 tysięcy podpisanych umów o dofinansowanie walnie przyczyniły się do gospodarczego wzrostu, rozwoju konkurencyjności i potencjału gospodarczego przedsiębiorstw oraz modernizacji istniejącej i powstawaniu zupełnie nowej infrastruktury publicznej i drogowej.

To dzięki wsparciu udzielonemu w ramach RPO WSL 2014-2020 możemy dziś korzystać między innymi z:

Zyskują mieszkańcy

Sukcesy RPO WSL 2014-2020 nie są zasługą jednostki, a efektem wytężonej pracy tysięcy ludzi – począwszy od Zarządu Województwa, poprzez cały sztab osób odpowiedzialnych za weryfikację wniosków, finanse i rozliczanie projektów, ich ewaluację oraz kontrolę, aż po beneficjentów, którzy z pomocą środków europejskich realizują swoje cele i marzenia.

Największymi wygranymi programu nie są jednak ani gminy, które zmieniły się na lepsze dzięki otrzymanemu wsparciu, ani przedsiębiorstwa, które dzięki Funduszom Europejskim wzmocniły swój potencjał gospodarczy. Na sukcesach płynących z realizacji RPO WSL 2014-2020 przede wszystkim korzystają mieszkańcy województwa, którzy poruszają się nową, niskoemisyjną komunikacją publiczną, wypoczywają w otoczeniu zielonych terenów rekreacyjnych, powstałych w miejsce pokopalnianych hałd oraz odwiedzają obiekty krzewiące kulturę i tradycję regionu tam, gdzie do niedawna stały jedynie budowlane nieużytki. Największymi wygranymi jesteśmy my wszyscy, których jakość życia i miejsce zamieszkania zmieniło się na lepsze dzięki Funduszom Europejskim.

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś