Przejdź do treści głównej
PRZEJDŹ NA NOWĄ STRONĘ
FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ŚLĄSKIEGO
2021-2027

Serwis Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego jest prowadzony przez Wydział Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego

Nasz portal oraz strony Instytucji Pośredniczących to kompleksowe źródła informacji na temat możliwości uzyskania środków unijnych w Polsce. Treści, architektura informacji oraz grafika tych serwisów zostały specjalnie dostosowane do celów i potrzeb użytkowników. Zależy nam, aby każdy Internauta miał pełny dostęp do zamieszczanych materiałów i funkcjonalności, a serwisy były zgodne z międzynarodowymi Wytycznymi dla dostępności treści internetowych 2.1 (WCAG 2.1).

Poruszanie się po serwisie bez użycia myszki

Strony RPO WSL oparte są o strukturę nagłówków, która umożliwia szybkie poruszanie się po stronie. Filtry, kalendarze, formularze i inne funkcjonalności zbudowane są zgodnie ze standardami i są dostępne przy użyciu klawiatury. Osoby, które nie korzystają z myszki mogą bez problemu poruszać się po serwisach. Na początku każdej strony głównej umieściliśmy linki - skróty prowadzące do:

  • treści,
  • wyszukiwarki,
  • wiadomości,
  • dostępnej strony,
  • kontaktu,
  • punktów informacyjnych,
  • wyszukiwarki dotacji.

Na pozostałych podstronach umieściliśmy skróty prowadzące do:

  • nawigacji,
  • treści,
  • stopki serwisu.

Nasze strony powinno dać się znacząco powiększyć dostępnymi narzędziami przeglądarki.

Opisy alternatywne grafik i zdjęć

W serwisie RPO WSL pamiętamy, aby do grafik i zdjęć prezentujących istotne informacje dodawać opisy alternatywne. Ponadto przyciski i pola formularzy są właściwie opisane.

Kontrast

Kontrast kolorystyczny elementów przekazujących treści ma stosunek jasności tekstu do tła co najmniej 4,5 do 1.

Filmy wideo

Do umieszczanych materiałów filmowych dodajemy napisy.

Zrozumiałość i czytelność treści

Staramy się, aby nasze treści były zrozumiałe, a sposób ich prezentowania wpływał na lepszą czytelność materiałów i pomagał w odbiorze informacji o Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Śląskiego. Długie teksty dzielimy na akapity, stosujemy wyróżnienia, a trudne słownictwo próbujemy tłumaczyć w słowniku. Cytaty i ważne informacje są odpowiednio wyróżnione.

Zapewnienie dostępności serwisów to proces

Staramy się zapewnić dostępność naszych serwisów, jednak jeżeli znajdziesz błędy, masz uwagi lub chcesz nam pomóc poprawić strony RPO WSL, prosimy o kontakt pod adres e-mail: rpo@slaskie.pl lub telefonicznie: 32 77 99 186.

Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś