Przejdź do treści głównej
PRZEJDŹ NA NOWĄ STRONĘ
FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ŚLĄSKIEGO
2021-2027

Przedstawiciele wojewódzkich ośrodków zdrowia wzięli udział w spotkaniu na temat wsparcia w walce z COVID-19


2020-04-24 15:14

24 kwietnia 2020 r. odbyło się webinarium, podczas którego zostały zaprezentowane zasady naboru wniosków na wsparcie zakupu niezbędnego sprzętu i wyposażenia oraz adaptacji pomieszczeń, w tym budowę obiektów kubaturowych w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa śląskiego.

Szybka reakcja dla ratowania zdrowia

Realizacja spotkania informacyjnego dla przedstawicieli placówek medycznych była niezwykle ważna dla sprawnego przeprowadzenia naboru. Aktualna sytuacja epidemiczna uniemożliwiała jednak przeprowadzenie spotkania w standardowy sposób z osobistym udziałem zainteresowanych. Niecodzienne okoliczności wymagają podjęcia niecodziennych działań, dlatego zapadła szybka decyzja o przeprowadzaniu spotkań on-line.

Pierwsze spotkanie odbyło się 24 kwietnia, i dotyczyło zasad trwającego od 20 kwietnia naboru wniosków na doposażenie i przebudowę ośrodków medycznych. Od jego sprawnego przeprowadzenia zależało, czy wojewódzkie jednostki zdrowia będą dobrze poinformowane na temat naboru, w którym wezmą udział, a który dobiega końca już 30 kwietnia ze względu na pilną potrzebę realizacji projektów doposażających szpitale i inne ośrodki w sprzęt niezbędny w walce z koronawirusem.

Informacja kluczem do sukcesu

Webinar okazał się prostym i skutecznym środkiem do szybkiego przekazania najważniejszych informacji zainteresowanym. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele niemal wszystkich placówek wskazanych na liście jednostek uprawnionych do otrzymania wsparcia (pełną listę można zobaczyć TUTAJ), dzięki czemu otrzymali oni pełną i kompleksową informację na temat wymogów naboru.

Co więcej, podczas spotkania wszyscy uczestnicy mogli zadawać na czacie pytania dotyczące aktualnie poruszanych kwestii, na które na bieżąco otrzymywali fachowe i rzeczowe odpowiedzi udzielane przez pracowników Departamentu Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Webinar

Pyt.: Jak będą składane wnioski o płatność - czy standardowo co 3 m-ce, czy w innych terminach?

Odp.: Klasycznie, tj. nie rzadziej niż trzy miesiące i nie częściej niż raz na miesiąc. W przypadku, gdy nie mają wydatków w ciągu trzech miesięcy to tylko informują o postępie realizacji projektu w ramach Harmonogramu składania WNP.

Powyżej przykładowe pytanie zadane w trakcie spotkania.

Zobacz również: odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące tego naboru.

Spotkanie on-line zakończyło się pełnym sukcesem, pozwalając beneficjentom na uzyskanie sprawdzonych informacji z pierwszej ręki od organizatorów naboru i rozwianie wszelkich wątpliwości, jakie mogli dotychczas posiadać. W tej sytuacji nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć Państwu powodzenia w realizacji projektów i dalszego, skutecznego ratowania zdrowia mieszkańców województwa przed skutkami pandemii.

O kolejnych webinarach, które odbędą się wkrótce w związku z innymi naborami wniosków, będziemy na bieżąco informować w dziale "Weź udział w szkoleniach i konferencjach".

Dla tych z Państwa, którzy nie mogli uczestniczyć w webinarze poniżej zamieszczamy wszystkie materiały ze spotkania.

Poniżej zamieszczamy link do Działu Często zadawane pytania, gdzie publikujemy odpowiedzi które się pojawiły w trakcie spotkania.


Linki zewnętrzne
Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś