Przejdź do treści głównej
PRZEJDŹ NA NOWĄ STRONĘ
FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ŚLĄSKIEGO
2021-2027

Między 19 stycznia a 16 lutego 2021 r. Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej (MFiPR) przeprowadziło 16 spotkań regionalnych, podczas których przedstawiciele poszczególnych województw mogli przekazywać swoje uwagi do projektu Umowy Partnerstwa na lata 2021-2027.

Czym jest Umowa Partnerstwa?

Umowa Partnerstwa jest kluczowym dokumentem strategicznym, który wpływa na sposób i jakość wydatkowania środków unijnych oraz określa cele, w które Polska będzie inwestowała Fundusze Europejskie w najbliższych latach.

Więcej informacji znajdziesz w zakładce: Umowa Partnerstwa.

Konsultacje społeczne dla Śląskiego

19 stycznia odbyły się konsultacje społeczne projektu Umowy Partnerstwa dla województwa śląskiego. W spotkaniu wzięli udział:

  • Minister Funduszy i Polityki Regionalnej Tadeusz Kościński,
  • Sekretarz Stanu Małgorzata Jarosińska-Jedynak,
  • oraz Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski,

Podczas konsultacji strona rządowa zaprezentowała szczegółowy podział unijnych środków, które przypadną Polsce na lata 2021-2027. Największym beneficjentem funduszy europejskich spośród wszystkich regionów Polski ponownie będzie województwo śląskie. W ramach Programu Regionalnego będziemy mieli do wykorzystania 2 365 mln euro, które uzupełnią środki z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji w wysokości 2 066 mln euro, co łącznie przełoży się na ponad 4 mld 430 mln euro.

Więcej informacji na temat funduszy na nową perspektywę finansową znajdziesz w zakładce: Jakie fundusze w 2021-2027?

Podczas konsultacji uczestnicy oraz oglądający mieli możliwość zadawania pytań, na które odpowiedzi udzielali Sekretarz Stanu Małgorzata Jarosińska-Jedynak oraz Marszałek Jakub Chełstowski. Dodatkowo dla wszystkich osób, które nie mogły wziąć udziału w konsultacjach, a chciałyby zabrać głos w sprawie, MFiPR przygotowało specjalny formularz na Portalu Funduszy Europejskich. Uwagi do projektu Umowy Partnerstwa poprzez udostępniony formularz można było zgłaszać od 18 stycznia do 22 lutego 2021 r.

Wideo z konsultacji

Konsultacje były transmitowane na żywo na kanale YouTube Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, gdzie wciąż można obejrzeć nagrania ze spotkań.

Poniżej prezentujemy pełną listę konsultacji z odnośnikami do nagrań:


Umowa Partnerstwa 2021-2027 - grafika
Umowa Partnerstwa 2021-2027 - grafika
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś