Daj się wysłuchać – zabierz głos ws. projektu programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027
28 kwietnia 2022 r. odbyło się drugie z dwóch wysłuchań publicznych, podczas których wysłuchaliśmy Waszych opinii na temat projektu programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 (FE SL 2021-2027).
II wysłuchanie publiczne (28 kwietnia)
Transmisja z II wysłuchania publicznego odbywała się 28 kwietnia br. od godz. 9:00. Zapis wideo z wysłuchania można zobaczyć poniżej:
I wysłuchanie publiczne (21 kwietnia)
Transmisja z I wysłuchania publicznego odbywała się 21 kwietnia br. od godz. 9:00. Zapis wideo z wysłuchania można zobaczyć poniżej:
Wysłuchania publiczne ws. FE SL 2021-2027
Wysłuchania publiczne są częścią trwających konsultacji społecznych programu FE SL 2021-2027, które mają na celu włączenie mieszkańców regionu w proces planowania środków unijnych przeznaczonych dla województwa śląskiego, w tym funduszy dedykowanych transformacji społeczno-gospodarczej.
Istota wysłuchania publicznego polega na bezpośrednim przekazaniu przez przedstawicielki i przedstawicieli społeczeństwa opinii na temat projektu programu regionalnego na lata 2021-2027 przedstawicielom administracji publicznej, którzy odpowiadają za ostateczny kształt opracowanych dokumentów, tj.:
- projektu programu "Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027" wraz z Terytorialnym Planem Sprawiedliwej Transformacji dla Śląskiego 2030,
- Prognozy oddziaływania na środowisko.
Jak wziąć udział?
W wysłuchaniu można wziąć udział jako widz – bierny obserwator (zarówno na platformie MS TEAMS, jak i oglądając transmisję z wysłuchania w serwisie YouTube), lub mówca – zabierający głos w imieniu swoim lub podmiotu, który się reprezentuje.
Osoby zainteresowane zabraniem głosu podczas wysłuchania, powinny to zaznaczyć podczas wypełniania formularza rejestracyjnego na wysłuchanie. Liczba osób zabierających głos podczas wysłuchania jest ograniczona (maksymalnie 20), a w przypadku większej liczby chętnych, o tym kto będzie mógł zabrać głos zadecyduje kolejność zgłoszeń – pozostałe osoby prosimy o skorzystanie z formularza zgłaszania uwag i przesłanie go na adres: programowanie@slaskie.pl.
Ramowy program wysłuchania
- Powitanie:
- przedstawiciel Zarządu Województwa Śląskiego – 15 min.
- moderator – 5 min.
- Wystąpienia zaproszonych gości – do 5 min. na wystąpienie (lista zaproszonych mówców zostanie przedstawiona w późniejszym terminie).
- Przerwa – 15 min.
- Wystąpienia mówców – lista ustalona na podstawie deklaracji w formularzach zgłoszeniowych – do 5 min. na wystąpienie (od 18 do 20 mówców).
- Podsumowanie wysłuchania publicznego – do 10 min.
Dowiedz się więcej
Więcej informacji na temat wysłuchania publicznego znajdziesz w regulaminie, który został udostępniony pod informacją o wysłuchaniu publicznym – 28 kwietnia.
Szczegółowe zasady prowadzenia wysłuchań publicznych zostały opublikowane w dziale: Konsultacje społeczne.
Wysłuchania publiczne