Przejdź do treści głównej
PRZEJDŹ NA NOWĄ STRONĘ
FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ŚLĄSKIEGO
2021-2027

ŚLĄSKIE PROGRAMY REWITALIZACJI. SZKOLENIA - Wykorzystanie narzędzi wynikających z ustawy o rewitalizacji (subregion centralny)


od 2021-05-20 [08:00] do 2021-05-21 [16:00]
Data publikacji: 2021-04-26 12:40

Zapraszamy subregion centralny w dniach 20-21 maja na webinarium.

Organizator

Województwo Śląskie, Zespół ds. rewitalizacji.

Termin i miejsce szkolenia
Kiedy: 20-21 maja 2021 r. (czwartek i piątek)
O której: 8:00-16:00
Jak: Spotkanie online za pomocą platformy szkoleniowej "Clickmeeting"

Tematyka szkolenia

Celem szkolenia jest podniesienie świadomości samorządów i wzmocnienie zdolności gmin do stosowania ustawowych narzędzi rewitalizacyjnych (m.in. uchwała delimitacyjna wraz z fakultatywnymi narzędziami kształtującymi prawa właścicieli nieruchomości lub inwestorów, gminny program rewitalizacji, komitet rewitalizacji, specjalna strefa rewitalizacji z narzędziami prawnymi i opłatami oraz miejscowy plan rewitalizacji).

Szkolenie odbędzie się w formule wykładowo-warsztatowej, dając zarówno możliwość przekazania lub uporządkowania wiedzy teoretycznej uczestników szkolenia, w tym kluczowych rozwiązań ustawy o rewitalizacji, jak również sporą przestrzeń do rozwijania umiejętności praktycznych, pogłębienia wiedzy w oparciu o analizę konkretnych przykładów lub pracę koncepcyjną.

W ramach szkolenia zaplanowane zostały również konsultacje indywidualne albo grupowe z Ekspertem na temat możliwości wykorzystania narzędzi ustawy o rewitalizacji (drugi dzień szkolenia).

Zachęcamy do skorzystania z doradztwa eksperckiego.

Dla kogo

Do udziału w webinarium zapraszamy przedstawicieli gmin subregionu centralnego województwa śląskiego, które zadeklarowały przystąpienie do projektu „ŚLĄSKIE PROGRAMY REWITALIZACJI-SZKOLENIA” finansowanego ze środków Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.

Zasady rekrutacji

  • Rejestracja na szkolenie online odbywa się poprzez wypełnienie FORMULARZA REJESTRACYJNEGO  do 5 maja br.
    UWAGA! Z powodu dużego zainteresowania szkoleniem, prosimy o rejestrację jednego przedstawiciela gminy do udziału w szkoleniu.
  • Udział w szkoleniu zostanie potwierdzony e-mailem (na adres mailowy podany w formularzu), w którym prześlemy link umożliwiający udział.
  • Uczestnictwo jest bezpłatne.

Kontakt

Katarzyna Dramska, Koordynator Zespołu ds. rewitalizacji
Departament Rozwoju Regionalnego, ul. Plebiscytowa 36, 40-041 Katowice,
E-mail: katarzyna.dramska@slaskie.pl, rewitalizacja@slaskie.plPoleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś