Przejdź do treści głównej

W 5 minut o funduszach – audycja radiowa


2020-05-20 13:56

Audycje radiowe "Razem zmieniamy Śląskie"

Chcesz wiedzieć, na jakie przedsięwzięcia w województwie są obecnie przeznaczane unijne środki? A może szukasz dofinansowania dla własnej inwestycji? Słuchaj regularnie Radia Silesia i bądź na bieżąco z możliwościami, dzięki którym Śląskie cały czas zmienia się na lepsze!

W najbliższym odcinku…

…dowiesz się, na jakiego rodzaju wsparcie z Funduszy Europejskich w okresie pandemii COVID-19 mogą liczyć jednostki z obszaru pomocy społecznej w naszym regionie.

Wraz z końcem kwietnia zakończył się nabór wniosków na realizację projektów przeciwdziałających pandemii COVID-19, współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego. Swoje projekty złożyły:

  • Fundusz Górnośląski S.A.
    oraz
  • Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego.

Pierwszy projekt dotyczy zakupu i dystrybucji środków ochrony osobistej wśród pracowników podmiotów leczniczych, natomiast w ramach drugiego projektu pod nazwą "Śląskie pomaga" kierowane jest wsparcie do środowisk szczególnie narażonych na skutki pandemii, tj. seniorów, osób niepełnosprawnych i przewlekle chorych, przebywających w domach pomocy społecznej, placówkach zapewniających całodobową opiekę, zakładach opiekuńczo-leczniczych i zakładach opiekuńczo-pielęgnacyjnych.

O pomocy dla najbardziej potrzebujących z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 będą rozmawiali w Radiu Silesia przedstawiciele zarządu województwa śląskiego, Funduszu Górnośląskiego, Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej (ROPS) oraz Miasta Bytomia, które skorzysta z projektu realizowanego przez ROPS.

Słuchaj nas

  • 22 maja o 13:20 w Radiu Silesia.

Szczegóły naboru

Więcej o wsparciu dla jednostek pomocy społecznej i medycznej dowiesz się m.in. z artykułu "Środki ochrony osobistej w drodze do szpitali i ośrodków pomocy społecznej".

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś