Przejdź do treści głównej
PRZEJDŹ NA NOWĄ STRONĘ
FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ŚLĄSKIEGO
2021-2027

Specustawa funduszowa ogłoszona w Dzienniku Ustaw RP


2020-04-20 08:16

17 kwietnia br. ustawa o szczególnych rozwiązaniach wspierających realizację programów operacyjnych w związku z wystąpieniem COVID-19 w 2020 r. została ogłoszona w Dzienniku Ustaw RP. Oznacza to, że ustawa weszła w życie, a jej szczegółowe rozwiązania obowiązują z mocą wsteczną od 1 lutego 2020 r.

Czym jest specustawa funduszowa?

To zestaw rozwiązań wspierających firmy, instytucje czy organizacje, które zmagają się z ograniczeniami spowodowanymi pandemią koronawirusa przy realizacji projektów dofinansowanych z Funduszy Europejskich. Celem specustawy jest zwiększenie elastyczności dla beneficjentów funduszy oraz umożliwienie przesunięcia części środków unijnych na walkę z koronawirusem. Więcej na temat projektu przeczytasz tutaj.

Ogłoszenie ustawy

Projekt został niemal jednogłośnie przyjęty przez Sejm i Senat RP, a następnie opublikowany w Dzienniku Ustaw RP 17 kwietnia 2020 r. Tym samym ustawa o szczególnych rozwiązaniach wspierających realizację programów operacyjnych w związku z wystąpieniem COVID-19 w 2020 r. weszła w życie i obowiązuje z mocą wsteczną od 1 lutego 2020 r.

Specustawę funduszową można znaleźć w dziale "Zapoznaj się z prawem i dokumentami".

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś