Przejdź do treści głównej
PRZEJDŹ NA NOWĄ STRONĘ
FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ŚLĄSKIEGO
2021-2027

Śląskie – wyprzedzamy!


2018-10-10 10:13

Rozpędzamy się z każdym kolejnym rokiem

Kiedy w 2016 roku startowaliśmy z pierwszą kampanią promującą Regionalny Program Operacyjny na lata 2014-2020 pn. "Śląskie ruszamy!", sami nie spodziewaliśmy się tego, jak wielkiego rozpędu nabierzemy. Jednak z każdym kolejnym rokiem "dodawaliśmy gazu", ogłaszając setki nowych naborów i prezentując Wam dziesiątki innych form wsparcia, z których wciąż możecie korzystać. Naturalnym było podkreślenie tego stanu rzeczy w 2017 r., gdy ogłosiliśmy kampanię: "Śląskie przyspieszamy!". Kolejny etap na drodze stopniowego nabierania tempa przez nasz region mógł być tylko jeden 8 października 2018 r. oficjalnie ruszyła kampania "Śląskie wyprzedzamy!"

Co promujemy?

Kampania potrwa 9 tygodni, podczas których możecie się spodziewać promocji wielu form wsparcia dotacyjnego. Przede wszystkim będziemy kontynuować promocję działań konkursowych, dla których są obecnie prowadzone nabory wniosków, tj.:

  • 1.2 Badania, rozwój i innowacje w przedsiębiorstwach,
  • 9.2.4 Rozwój usług społecznych – wsparcie działań wynikających z LSR obejmujących obszary wiejskie i rybackie,
  • 9.1.4 Wzmacnianie potencjału społeczno-zawodowego społeczności lokalnych – wsparcie działań wynikających z LSR obejmujących obszary wiejskie i rybackie.

Ponadto opowiemy Wam o Podmiotowym Systemie Finansowania oraz instrumentach finansowych RPO, a także przedstawimy zbliżający się nabór z poddziałania 7.3.3 Promocja samozatrudnienia – konkurs. Ten ostatni rozpocznie się w grudniu i zaoferuje ponad 27 mln zł na rozpoczęcie działalności gospodarczej, wsparcie doradczo-szkoleniowe i wsparcie pomostowe.

Jak promujemy?

Zgodnie z hasłem przewodnim w tegorocznej kampanii nawiązujemy do wyścigów. Slogan obrazuje dużą dynamikę wdrażania RPO WSL 2014-2020 – już teraz, na półmetku realizacji Programu, wyprzedziliśmy RPO z poprzedniej perspektywy (cała alokacja RPO WSL 2007-2013 wynosiła ok. 7 mld zł, natomiast obecnie wartość dofinansowania w podpisanych umowach już wynosi prawie 8,5 mld zł). W materiałach promocyjnych nasz Program będzie przedstawiany jako samochód rajdowy, pozostawiający rywali z tyłu w drodze do celu.

Nasz cel jest natomiast jasny i prosty – chcemy zachęcić Was do skorzystania z unijnych środków poprzez pokazywanie dotychczasowych efektów funduszy europejskich w regionie oraz opowiadanie o tym, na co jeszcze możecie przeznaczyć to wsparcie. Szkolenia zawodowe, samozatrudnienie czy pożyczki na rozwój działalności – to wszystko jest na wyciągnięcie ręki!

Większość naszych działań będziecie mogli śledzić w Internecie. Promocja naborów będzie odbywać się poprzez media społecznościowe (facebook) oraz filmy reklamowe zamieszczane w serwisie YouTube. Na potrzeby kampanii stworzyliśmy specjalną stronę promocyjną, gdzie regularnie będą pojawiały się nowe informacje i materiały promujące Program m.in. filmy wideo, spoty radiowe oraz grafiki i infografiki. Ponadto o naszych działaniach będziecie mogli przeczytać na łamach 10 tytułów prasy lokalnej i na 7 dużych portalach internetowych. O efektach i możliwościach płynących z RPO WSL 2014-2020 usłyszycie również na antenach 4 rozgłośni radiowych. W promocji Programu pomoże nam zawodowiec w wyprzedzaniu – pochodzący z naszego województwa (Bielsko-Biała) rajdowy mistrz Polski, wielokrotny mistrz grupy N i mistrz Europy w klasie ERC 2 – Wojciech Chuchała.

Więcej o tym, jak możecie dołączyć do wyścigu o dotację, dowiecie się ze strony Śląskie – wyprzedzamy!

main-img

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś