Przejdź do treści głównej

Ogłoszenie o naborze wniosków – drogi


2018-12-31 12:49

Rusza nabór wniosków na budowę i przebudowę dróg gminnych i powiatowych. 17 wskazanych powiatów ziemskich może starać się o dofinansowanie w wysokości 3,6 mln zł!

Ułatwiamy komunikację

Sierpniowa aktualizacja Regionalnego Programu Operacyjnego otworzyła furtkę do współfinansowania ze środków europejskich budowy i przebudowy dróg powiatowych oraz gminnych. Przed aktualizacją Program przewidywał jedynie dotacje na budowę dróg wojewódzkich, jednak w odpowiedzi na widoczne zapotrzebowanie zdołaliśmy przekonać Komisję Europejską do rozszerzenia zakresu wsparcia. Dzięki temu dzisiaj otwieramy nabór, w którym jednostki samorządu terytorialnego mogą składać projekty:

  • budowy nowych dróg gminnych lub powiatowych,
  • rozbudowy lub przebudowy dróg wewnętrznych do parametrów technicznych, które pozwolą na zaliczenie ich do kategorii dróg gminnych lub powiatowych.

Złóż wniosek, zdobądź dotację (Nabór nr RPSL.06.01.00-IZ.01-24-296/18)

Nabór wnioskó potrwa do 28 marca 2019 r. Wsparcie jest ograniczone do inwestycji realizowanych na terenie 17 powiatów ziemskich: lublinieckiego, tarnogórskiego, gliwickiego, będzińskiego, zawierciańskiego, mikołowskiego, pszczyńskiego, bieruńsko-lędzińskiego, bielskiego, cieszyńskiego, żywieckiego, częstochowskiego, kłobuckiego, myszkowskiego, raciborskiego, rybnickiego i wodzisławskiego. 

Całkowita kwota na dofinansowania w wysokości prawie 65 mln złotych została podzielona na pomniejsze pule środków. 3,6 miliona złotych – to maksymalna wysokość dotacji, jaką może otrzymać każdy z 17 wskazanych wyżej powiatów na budowę lub przebudowę drogi.

Oni już skorzystali

W obecnej perspektywie finansowej będzie to pierwszy nabór na wsparcie dróg gminnych i powiatowych. Wcześniej Województwo Śląskie ogłosiło dwa konkursy na budowę dróg wojewódzkich, w których dofinansowaliśmy 15 projektów na ponad 1,3 miliarda złotych! Z dotacji Regionalnego Programu Operacyjnego na budowę dróg skorzystali m.in.:

  1. Miasto Ruda Śląska, które otrzymało wsparcie w wysokości ponad 82,7 mln zł na budowę Trasy N-S, łączącej Drogową Trasę Średnicową z Autostradą A4. Dowiedz się więcej o projekcie.
  2. Gmina Pawłowice, która dzięki ponad 47 mln zł dotacji do budowy obwodnicy zyskała możliwość dobrej komunikacji z resztą regionu poprzez Drogę Główną Południową. Dowiedz się więcej o projekcie.

Chcesz wiedzieć więcej

Więcej projektów realizowanych znajdziesz na Mapie projektów, korzystając ze szczegółowej wyszukiwarki projektów dla działania 6.1:

6_1_Wyszukiwanie na Mapie projektów

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś