Przejdź do treści głównej
PRZEJDŹ NA NOWĄ STRONĘ
FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ŚLĄSKIEGO
2021-2027

Eurodyktando tuż, tuż…


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
2015-09-08 15:03

Już po raz siódmy uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z naszego regionu zmierzą się z polską ortografią sprytnie ukrytą w tekście o Unii Europejskiej, Europejskim Funduszu Społecznym i Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Śląskiego 2014-2020, a wszystko podczas Konkursu Ortograficznego Eurodyktando.

Finał konkursu odbędzie się 12 października br. 2015r. o godz. 10.00 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Emocje są pewne, zwłaszcza że na zwycięzcę czeka wizyta studyjna w Brukseli!

Rekrutacja trwa do 4 października 2015r.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa śląskiego, w tym uczniów będących potencjalnymi uczestnikami projektów dofinansowanych ze środków RPO WSL 2014-2020 i polegać będzie na napisaniu w języku polskim tekstu o tematyce funduszowej.

Warunkiem uczestnictwa w Eurodyktandzie jest zgłoszenie grupy maksymalnie 5 uczniów z danej placówki, wypełnienie odpowiedniego formularza zgłoszeniowego oraz przesłania go na adres: mblaszczyk@slaskie.pl

O udziale w konkursie decyduje kolejność zgłoszeń.

Nagrodą główną dla zwycięzcy (osoby, która popełni najmniej błędów w tekście) będzie wizyta studyjna w Brukseli ufundowana przez patrona honorowego konkursu Posła do Parlamentu Europejskiego prof. Adama Gierka.

Celem Konkursu jest m.in. propagowanie wśród młodzieży reguł poprawnej pisowni, podnoszenie poziomu świadomości językowej i kultury języka ojczystego, będącego zarazem jednym z oficjalnych języków Unii Europejskiej oraz wiedzy o Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Śląskiego 2014-2020.

Wydarzenie organizowane jest przez Wydział Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego przy współpracy z Instytutem Języka Polskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Konkurs jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego 2014-2020.

Szczegółowe informacje o Konkursie można uzyskać pod numerami telefonów 32 / 77 40 431 i 32/ 77 431 433

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś