Przejdź do treści głównej
PRZEJDŹ NA NOWĄ STRONĘ
FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ŚLĄSKIEGO
2021-2027

Daj się wysłuchać – zabierz głos ws. projektu programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027


2022-04-14 08:29

28 kwietnia 2022 r. odbyło się drugie z dwóch wysłuchań publicznych, podczas których wysłuchaliśmy Waszych opinii na temat projektu programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 (FE SL 2021-2027).

II wysłuchanie publiczne (28 kwietnia)

Transmisja z II wysłuchania publicznego odbywała się 28 kwietnia br. od godz. 9:00. Zapis wideo z wysłuchania można zobaczyć poniżej:

I wysłuchanie publiczne (21 kwietnia)

Transmisja z I wysłuchania publicznego odbywała się 21 kwietnia br. od godz. 9:00. Zapis wideo z wysłuchania można zobaczyć poniżej:

Wysłuchania publiczne ws. FE SL 2021-2027

Wysłuchania publiczne odbędą się w terminach 21 i 28 kwietnia 2022 r. online – na platformie do wideokonferencji MS TEAMS i na kanale Śląskie. Pozytywna energia w serwisie YouTube.

Wysłuchania publiczne są częścią trwających konsultacji społecznych programu FE SL 2021-2027, które mają na celu włączenie mieszkańców regionu w proces planowania środków unijnych przeznaczonych dla województwa śląskiego, w tym funduszy dedykowanych transformacji społeczno-gospodarczej.

Istota wysłuchania publicznego polega na bezpośrednim przekazaniu przez przedstawicielki i przedstawicieli społeczeństwa opinii na temat projektu programu regionalnego na lata 2021-2027 przedstawicielom administracji publicznej, którzy odpowiadają za ostateczny kształt opracowanych dokumentów, tj.:

 • projektu programu "Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027" wraz z Terytorialnym Planem Sprawiedliwej Transformacji dla Śląskiego 2030,
 • Prognozy oddziaływania na środowisko.

Jak wziąć udział?

Pierwsze wysłuchanie (21 kwietnia) skierowane było do regionalnych przedstawicieli biznesu, nauki i samorządów, a drugie wysłuchanie (28 kwietnia) do organizacji pozarządowych (NGO), społecznych i obywatelskich. Jednakże w wysłuchaniu może wziąć udział każdy, kto chce się wypowiedzieć publicznie na temat projektu programu FE SL 2021-2027.

W wysłuchaniu można wziąć udział jako widz – bierny obserwator (zarówno na platformie MS TEAMS, jak i oglądając transmisję z wysłuchania w serwisie YouTube), lub mówca – zabierający głos w imieniu swoim lub podmiotu, który się reprezentuje.

Osoby zainteresowane zabraniem głosu podczas wysłuchania, powinny to zaznaczyć podczas wypełniania formularza rejestracyjnego na wysłuchanie. Liczba osób zabierających głos podczas wysłuchania jest ograniczona (maksymalnie 20), a w przypadku większej liczby chętnych, o tym kto będzie mógł zabrać głos zadecyduje kolejność zgłoszeń – pozostałe osoby prosimy o skorzystanie z formularza zgłaszania uwag i przesłanie go na adres: programowanie@slaskie.pl.

Ramowy program wysłuchania

 • Powitanie:
  • przedstawiciel Zarządu Województwa Śląskiego – 15 min.
  • moderator – 5 min.
 • Wystąpienia zaproszonych gości – do 5 min. na wystąpienie (lista zaproszonych mówców zostanie przedstawiona w późniejszym terminie).
 • Przerwa – 15 min.
 • Wystąpienia mówców – lista ustalona na podstawie deklaracji w formularzach zgłoszeniowych – do 5 min. na wystąpienie (od 18 do 20 mówców).
 • Podsumowanie wysłuchania publicznego – do 10 min.

Dowiedz się więcej

Więcej informacji na temat wysłuchania publicznego znajdziesz w regulaminie, który został udostępniony pod informacją o wysłuchaniu publicznym – 28 kwietnia.

Szczegółowe zasady prowadzenia wysłuchań publicznych zostały opublikowane w dziale: Konsultacje społeczne.

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś