Przejdź do treści głównej
PRZEJDŹ NA NOWĄ STRONĘ
FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ŚLĄSKIEGO
2021-2027

Ponad 6 milionów złotych na szkolenia dla obywateli Ukrainy


2022-05-05 12:46

W związku z wojną na Ukrainie i napływem uchodźców na teren województwa śląskiego, Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach dopuścił ogłaszanie przez operatorów Podmiotowego Systemu Finansowania Usług Rozwojowych naborów dedykowanych mikro, małym i średnim przedsiębiorcom, zainteresowanym uzyskaniem środków na dofinansowanie kształcenia dla pracowników posiadających obywatelstwo ukraińskie.

Ważne!
Możliwe będzie uzyskanie dofinansowania wyłącznie na szkolenia o charakterze zawodowym oraz naukę i doskonalenie języka polskiego.

Inauguracja

4 maja 2022 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego odbyła się konferencja prasowa, promująca projekt, z udziałem Jakuba Chełstowskiego, marszałka województwa śląskiego, Jana Kawuloka, przewodniczącego Sejmiku Śląskiego oraz przedstawicieli Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach.

Ze środków będą mogli skorzystać zatrudnieni już obywatele Ukrainy, zwłaszcza ci, którzy trafili na nasz rynek pracy po 24 lutego br. Część dofinansowania obejmie także polskich pracowników, którzy z nimi współpracują – zaznacza Grzegorz Sikorski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach i podkreśla: -Uruchomienie środków będzie miało kluczowe znaczenie w kontekście kompetencji językowych, bo na tym polu dostrzegamy spore potrzeby. Szkolenia zawodowe pozwolą zaś nie tylko uzupełnić kwalifikacje, ale także zaktualizować posiadane już przez ukraińskich pracowników uprawnienia zawodowe.

Alokacja

Przewidziano na ten cel 6 764 612,80 zł.

Termin

Nabór będzie miał charakter ciągły, a jego uruchomienie nastąpi 9 maja 2022 roku.

Operator

Nabór prowadzić będzie Fundusz Górnośląski.

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś