Przejdź do treści głównej

Rozstrzygnięcie konkursu dla poddziałania 4.5.3 Niskoemisyjny transport miejski oraz efektywne oświetlenie - konkurs


2017-09-07 11:21

5 września 2017 r. Zarząd Województwa Śląskiego zatwierdził listę projektów ocenionych i wybranych do dofinansowania w ramach naboru nr RPSL.04.05.03-IZ.01-24-144/17 - dla poddziałania 4.5.3 Niskoemisyjny transport miejski oraz efektywne oświetlenie - konkurs.

Alokacja konkursu wynosząca ponad 150 mln złotych pozwoliła na dofinansowanie jednego projektu:

"Przebudowa liniowej infrastruktury tramwajowej w Częstochowie (odcinek 1, 2, 3, 4, 5a, 6) oraz zakup taboru tramwajowego na potrzeby transportu publicznego w Częstochowie"

Złożony przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie projekt zostanie dofinansowany na łączna kwotę ponad 140 mln złotych.

Przedmiotem projektu jest przebudowa liniowej infrastruktury tramwajowej oraz zakup 10 nowych tramwajów. Inwestycja obejmuje wymianę starych elementów na nowe elementy torowiska tramwajowego wraz z trakcją i przewodami zasilającymi na sześciu odcinkach linii tramwajowej w Częstochowie oraz budowę podstacji zasilającej na terenie zajezdni.

Listę wybranych w konkursie projektów oraz imienną listę członków Komisji Oceny Projektów znajdą Państwo w załączeniu poniżej oraz w ogłoszeniu konkursu.

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś