Przejdź do treści głównej
PRZEJDŹ NA NOWĄ STRONĘ
FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ŚLĄSKIEGO
2021-2027

Rewitalizacja, w tym problematyka Programów Rewitalizacji


od 2017-06-27 [09:00] do 2017-06-27 [15:00]
Data publikacji: 2017-06-12 11:30

Zapraszamy na szkolenie 27 czerwca 2017 r. do Katowic.

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego zaprasza na szkolenie:Rewitalizacja, w tym problematyka Programów Rewitalizacji

Termin i miejsce szkolenia:
Termin: 27 czerwca 2017 r. (wtorek)
Godz. spotkania: 9:00-15:00
Rejestracja: 8:30-9:00
Miejsce: Katowice, ul. Jordana 18, Obiekt Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego

Tematyka szkolenia:

  • Współczesne podejście do rewitalizacji miast: Jak spełnić wymogi formalne dot. nowych pojęć, procedur konkursowych i zasad oceny programów rewitalizacji w województwie śląskim?
  • Nowe narzędzia rewitalizacji miast (gminny program rewitalizacji, specjalna strefa rewitalizacji): Czy i kiedy warto z nich skorzystać? Czym różni się GPR od LPR?
  • Dobre praktyki i najczęściej popełniane błędy w trakcie opracowywania i wdrażania programów rewitalizacji miast: W jaki sposób sporządzić diagnozę i delimitację? Jak formułować wizje, cele i kierunki, a następnie przekładać je na projekty?
  • Projekty rewitalizacji miast i ich wiązki: W jaki sposób inicjować i wzmacniać projekty rewitalizacji?
  • Dwa duże wyzwania na etapie wdrażania programów rewitalizacji miast: Jak finansować projekty oraz zaangażować lokalną społeczność i biznes w proces rewitalizacji?
  • Budżet w projektach dotyczących rewitalizacji, kwalifikowalność kosztów itp.
  • Instrumenty wspierające proces rewitalizacji: Mamy program i co dalej?
  • Dylematy rewitalizacji miast i próba ich rozstrzygnięcia (studia przypadków, praca warsztatowa).

Prowadzący
Adam Polko - doktor nauk ekonomicznych (2007), pracownik Katedry Gospodarki Przestrzennej i Środowiskowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. W pracy naukowej koncentruje się na tematach związanych z gospodarowaniem i wyceną nieruchomości, rewitalizacją miast oraz gospodarowaniem miejskimi dobrami wspólnymi, Obecnie kieruje projektem naukowym pt. „Ekonomia miejskich dóbr wspólnych” finansowanym przez Narodowe Centrum Nauki. Autor bądź współautor programów rewitalizacji: Dąbrowy Górniczej, Bytomia, Tarnowskich Gór, Kłobucka, Chorzowa, Rudy Śląskiej, Siemianowic Śląskich. Ekspert w międzynarodowych projektach realizowanych w ramach programu URBACT II oraz członek zespołu projektowego, który w 2012 r. zdobył I Nagrodę w Międzynarodowym Konkursie „Kraków Nowa Huta Przyszłości” na wypracowanie wizji programowo-przestrzennej rozwoju wschodniej części miasta. Pełni funkcję członka Rady Inwestycyjnej Funduszu JESSICA w województwie śląskim, Rady Inwestycyjnej dla instrumentów finansowych realizowanych w ramach RPO WSL 2014-2020 oraz przewodniczy Komitetowi ds. Rewitalizacji w Dąbrowie Górniczej.

Zasady rekrutacji:


Rekrutacja trwa od 13.06.2017 r. (godzina 8:00) do 23.06.2017 r. (godzina 12:00). Osoby zainteresowane udziałem prosimy o wypełnienie FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO.

Istnieje możliwość wcześniejszego zakończenia rekrutacji, gdy zostanie osiągnięta maksymalna liczba uczestników.

• Warunkiem uczestnictwa będzie otrzymanie potwierdzenia drogą e-mail.
• Informujemy, że szkolenie jest BEZPŁATNE.
Zachęcamy do wpisywania pytań lub zagadnień do poruszenia na szkoleniu przez trenera (w polu UWAGI - w formularzu rejsestracyjnym).

»»WAŻNE««
! Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, zastrzegamy sobie prawo do weryfikacji zgłoszeń na szkolenie celem umożliwienia udziału w nim jak najszerszego grona beneficjentów/potencjalnych beneficjentów Programu.
!! Zwracamy się z prośbą o wpisanie numeru wniosku/umowy o dofinasowanie projektu realizowanego (lub planowanego do realizacji) projektu w ramach RPO WSL 2014-2020 w formularzu rejestracyjnym, co zwiększy szanse na pozytywną rekrutację na szkolenie. Również z tego względu ograniczamy udział w szkoleniu maksymalnie do 2 osób z jednej Instytucji.

Kontakt:
Agnieszka Kowalczyk  akowalczyk@slaskie.pl oraz szkoleniarpo@slaskie.pl



Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis




Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś