Przejdź do treści głównej
PRZEJDŹ NA NOWĄ STRONĘ
FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ŚLĄSKIEGO
2021-2027

Zobacz - tak Fundusze EU zmieniają nasz region


2021-12-23 12:37

Kolejna edycja

W tym roku już po raz trzeci przygotowaliśmy album "Razem zmieniamy Śląskie", prezentujący jak województwo śląskie przeobraziło się dzięki funduszom europejskim dostępnym w ramach Programu Regionalnego.

Każdy z projektów można poznać zarówno wizualnie – dzięki licznym zdjęciom oraz filmikom – jak i poprzez wypowiedzi pomysłodawców, osób realizujących projekt czy wreszcie korzystających z nich na co dzień.

Kogo prezentujemy

Są wśród nich zwykli mieszkańcy, ale także bardziej znane postacie z naszego regionu:

  • Monika Hojnisz-Staręga, polska biathlonistka, medalistka mistrzostw świata i Europy
  • Marlena Wolnik, architektka, właścicielka pracowni MWArchitekci
  • Agata Frączek, tarnogórzanka, pisarka, autorka książki „Mali skarbnicy i tajemniczy przyjaciel”

Opinie

Jak zauważa Christopher Todd, Dyrektor Wydziału ds. Polski w Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej Komisji Europejskiej we wstępie do publikacji,

Przy współudziale budżetu Unii Europejskiej Śląskie nadgoniło "cywilizacyjnie" państwa rozwinięte, a najważniejsze inwestycje w obszarach podstawowej infrastruktury są już w dużym stopniu zakończone. Na przykładzie prezentowanych w albumie projektów wyraźnie dostrzegamy przeniesienie akcentu. Obecnie realizowane projekty mają na celu budować region bardziej ekologiczny, bardziej innowacyjny, bardziej cyfrowy.

Wtóruje mu marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski:

Projekty, które prezentujemy, pokazują, jak ambitnie Śląskie patrzy w przyszłość. Wprowadzane, często innowacyjne rozwiązania, pomagają na nowo zdefiniować nasze miejsce w zmieniającej się światowej rzeczywistości.

Gdzie go znajdziecie

Publikacja jest dostępna w limitowanej wersji drukowanej (jeżeli jesteś zainteresowany - skontaktuj sie z nami promocjafe@slaskie.pl) oraz w formie elektronicznej pod linkiem: E-Album t. 3

Zapraszamy do lektury!

E-Album t.3

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś