Przejdź do treści głównej
PRZEJDŹ NA NOWĄ STRONĘ
FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ŚLĄSKIEGO
2021-2027

Znamy zwycięzców RegioStars 2021


2021-12-03 12:13

Konkurs RegioStars

RegioStars to organizowany przez Komisję Europejską rokrocznie konkurs na najbardziej innowacyjne projekty współfinansowane z Funduszy Europejskich. Celem przedsięwzięcia jest znalezienie i wypromowanie regionalnych dobrych praktyk, które mogłyby stanowić inspirację i wzór do naśladowania dla projektodawców z innych regionów Europy.

Zwycięzcy RegioStars 2021

Do tegorocznej edycji konkursu można było zgłaszać projekty w 5 różnych kategoriach. Spośród rekordowych 214 nadesłanych zgłoszeń Komisja Europejska wybrała 25 finalistów, a następnie nagrodziła po jednym projekcie w każdej kategorii:

 1. Inteligentna Europa – tytuł przyznano belgijskiemu projektowi Integration of 3D metal printing
  Projekt ten wspiera wdrażanie w małych i średnich przedsiębiorstwach (MŚP) technologii drukowania 3D z metalu, za pomocą bardzo innowacyjnego zintegrowanego podejścia do wiedzy i technologii.
 2. Zielona Europa – nagrodę otrzymał projekt ICCARUS (Gent knapt op)
  Projekt stworzył unikalny program renowacji budynków mieszkalnych dla 100 znajdujących się w trudnej sytuacji właścicieli mieszkań w Gandawie w Belgii.
 3. Sprawiedliwa Europa – nagroda trafiła do TREE – Training for integrating Refugees in the Euregion
  Projekt wspiera włączenie społeczne i przeciwdziała dyskryminacji, ułatwiając integrację uchodźców dzięki opracowaniu programu szkoleń dostosowanych do potrzeb osób zawodowo pracujących z uchodźcami i migrantami oraz programu weryfikacji kwalifikacji ustnych tłumaczy środowiskowych.
 4. Zurbanizowana Europa – zwyciężył projekt Travelling Solidary Cannery 
  Projekt zapewnił osobom znajdującym się w niekorzystnej sytuacji całoroczny dostęp do zdrowej żywności po przystępnych cenach, jednocześnie tworząc nowy zestaw zawodów związanych z produkcją, waloryzacją, logistyką i wprowadzaniem do obrotu produktów lokalnych, ale też produktów niesprzedanych z supermarketów lub pochodzących z nadwyżek zbiorów.
 5. Temat roku – zwiększanie mobilności ekologicznej w regionach w ramach Europejskiego Roku Kolei 2021 – zwycięzcą został North-West Multimodal Transport Hub
  Projekt ten zapewnia większą przepustowość kolei i wyróżnia się równowagą usług dla rowerzystów, transportu publicznego i użytkowników aktywnej mobilności w hrabstwie Londonderry, a także promuje przejście z jazdy samochodem na transport publiczny.

Dodatkowo wyróżniony został jeden projekt w kategorii Nagroda publiczności tytuł został przyznany projektowi BEGIN, który łączy miasta, obywateli i zainteresowane strony w ramach współtworzenia projektów w zakresie niebieskiej i zielonej infrastruktury w 10 miastach położonych w Niderlandach, Zjednoczonym Królestwie, Szwecji, Belgii, Norwegii i Niemczech.

Na stronie Komisji Europejskiej znajdziecie listę wszystkich projektów wyróżnionych w konkursie RegioStars 2021 wraz z filmikami informacyjnymi na temat zwycięskich projektów.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Grafika RegioStars 2021

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś