Przejdź do treści głównej
PRZEJDŹ NA NOWĄ STRONĘ
FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ŚLĄSKIEGO
2021-2027

Znamy finalistów RegioStars 2020!


2020-07-13 15:24

Regionalny gwiazdozbiór

Konkurs RegioStars 2020 wkracza w decydującą fazę. Do tegorocznej edycji napłynęło aż 206 zgłoszeń (w tym ponad 30 z Polski!), spośród których Komisja Europejska wybrała 25 finalistów. W każdej z 5 kategorii konkursowych jury wybrało 5 najciekawszych projektów, które powalczą o tytuł najbardziej innowacyjnego przedsięwzięcia w danej kategorii. Wśród nich znalazły się aż 4 projekty realizowane przez Polskę jeden indywidualnie i 3 w kooperacji z innymi państwami europejskimi.

Zagłosuj na polskie projekty

Do 15 września możecie okazać wsparcie swoim faworytom poprzez oddanie na nich głosu na stronie konkursu. Finalista, który zdobędzie najwięcej Waszych głosów otrzyma Nagrodę Publiczności.

Aby oddać głos na projekty realizowane przez Polskę wystarczy wejść na stronę RegioStars Awards, odszukać projekt, na który chcemy zagłosować i kliknąć w symbol serca heart iconpo prawej stronie opisu projektu.

Można zagłosować na dowolną liczbę projektów
.

Finaliści RegioStars 2020

Poniżej prezentujemy listę projektów, które są realizowane w Polsce i dostały się do finału w 3 kategoriach konkursowych:

Gospodarka o obiegu zamkniętym dla zielonej Europy Gospodarka o obiegu zamkniętym dla zielonej Europy
(Circular Economy for a Green Europe)
EcoDesign Circle

EcoDesign Circle

Projekt ma pomóc państwom nadbałtyckim w budowie gospodarki obiegowej, w której każdy produkt można wykorzystać ponownie. Aby to osiągnąć trzeba brać pod uwagę wpływ danego produktu na środowisko już w fazie jego projektowania, dlatego w ramach projektu centra projektowe i przedsiębiorcy w Polsce, Niemczech, Szwecji, Finlandii, Estonii i na Litwie zostali wyposażeni w praktyczne narzędzia i wiedzę z zakresu eko-projektowania.

Umiejętności i edukacja dla cyfrowej Europy Umiejętności i edukacja dla cyfrowej Europy
(Skills and education for a digital Europe)
Museums over the borders

Museums over the borders

"Muzea ponad granicami" to projekt realizowany w województwie warmińsko-mazurskim w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja 2014-2020. Przedsięwzięcie ma na celu łączenie odbiorców kultury po obu stronach granicy polsko-rosyjskiej przy pomocy nowoczesnej oferty edukacyjnej muzeów, nowatorskich rozwiązań wystawienniczych i unikalnych w skali europejskiej atrakcji. Cyfrowa prezentacja wspólnego dziedzictwa regionów przygranicznych wpływa na rzeczywistą integrację międzykulturową tego obszaru. 

Wzmocnienie pozycji młodzieży w ramach współpracy ponad granicami Temat roku 2020: Wzmocnienie pozycji młodzieży w ramach współpracy ponad granicami – 30-lecie INTERREG
(Youth empowerment for cooperation across borders - 30 years of Interreg)
ENERGY@SCHOOL

ENERGY@SCHOOL

W ramach projektu realizowany jest program podnoszenia świadomości ekologicznej wśród uczniów w Polsce, Austrii, Niemczech, Chorwacji, Słowenii, we Włoszech i na Węgrzech. Program przyczynia się do uświadamiania młodzieży odnośnie problemu wysokiej emisji dwutlenku węgla na świecie. Projekt okazał się sukcesem, przyczyniając się do znacznej poprawy efektywności energetycznej w szkołach, w których był prowadzony.

iEER Interreg Europe for Entrepreneurs

iEER Interreg Europe for Entrepreneurs

Projekt koncentruje się na wzmacnianiu przedsiębiorczości wśród młodzieży w 10 europejskich regionach poza Polską w projekcie bierze udział Hiszpania, Niemcy, Irlandia, Finlandia, Wielka Brytania, Rumunia, Francja, Włochy i Dania. Dzięki połączeniu europejskich funduszy strukturalnych i polityk związanych ze wspieraniem MŚP przedsięwzięcia realizowane w ramach projektu przyniosły zwrot z inwestycji na poziomie 1500% funduszy UE.

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś