Przejdź do treści głównej
PRZEJDŹ NA NOWĄ STRONĘ
FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ŚLĄSKIEGO
2021-2027

Znamy finalistów RegioStars 2018!


2018-07-03 09:08

Konkurs RegioStars

RegioStars to organizowany przez Komisję Europejską rokrocznie konkurs na najbardziej innowacyjne projekty współfinansowane z Funduszy Europejskich. Celem przedsięwzięcia jest znalezienie i wypromowanie regionalnych dobrych praktyk, które mogłyby stanowić inspirację i wzór do naśladowania dla projektodawców z innych regionów Europy.

Finaliści RegioStars 2018

W tegorocznej edycji konkursu można było zgłaszać projekty w 5 różnych kategoriach. 15-osobowe jury pod przewodnictwem europosłów Lamberta van Nistelrooija (Holandia) i Kerstin Westphal (Niemcy) oceniło 102 propozycje projektów konkursowych, nadesłanych z całej Europy. Spośród nich wybrali 21 finalistów najbardziej innowacyjne projekty nadesłane przez 20 państw członkowskich i 5 partnerów zewnętrznych.

Warto zaznaczyć, że do finału dostały się również 2 polskie projekty:

  • w kategorii Inwestowanie w dziedzictwo kulturowe:

Torfowiska wysokie europejski unikat polsko-słowackiego pogranicza projekt realizowany przez Gminę Czarny Dunajec (woj. małopolskie) we współpracy z krajem żylińskim w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.

  • w kategorii Tworzenie lepszego dostępu do usług publicznych:

Zdrowie jest najważniejsze projekt realizowany przez Gminę Kętrzyn (woj. warmińsko-mazurskie) we współpracy z rejonem ozierskim w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Litwa-Polska-Rosja 2007-2013.

Wybierz zwycięzcę

Teraz wszystko leży w Waszych rękach. Głosowanie potrwa od 3 lipca do 7 października 2018. Głosować możecie na stronie Komisji Europejskiej w artykule poświęconym RegioStars 2018, wystarczy wybrać interesujący nas projekt, a następnie kliknać ikonę oznaczoną hasłem "Vote".

Na stronie Komisji Europejskiej znajdziecie listę wszystkich finalistów RegioStars.

Zachęcamy do oddawania głosów na polskie projekty.

Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś