Zdobądź dotację i wdrażaj regionalne programy zdrowotne
Trwają nabory wniosków na realizację projektów wdrażających regionalne programy zdrowotne i rehabilitacyjne. Złóż wniosek i zdobądź dotację w wysokości nawet do 85% wartości projektu!
Na co można otrzymać dofinansowanie?
Przedsięwzięcia, które są nastawione na zwalczanie chorób będących istotnym problemem zdrowotnym regionu. Dofinansowanie otrzymają projekty realizujące "Regionalny program przeciwdziałania nadwadze, otyłości i cukrzycy w województwie śląskim na lata 2017-2020".
Projektodawca, który otrzyma dotację, jest zobowiązany do realizacji wszystkich rodzajów działań przewidzianych w regionalnym programie zdrowotnym (RPZ). Realizacja programu będzie odbywać się w trzech etapach.
Kwota dofinansowania
Na dofinansowanie projektów wybranych w konkursie zostało przeznaczone prawie 8,2 mln złotych. Przy czym minimalna wartość każdego projektu musi wynieść 100 000 zł.
Złóż wniosek
To ostatnia szansa na realizację programu przeciwdziałania nadwadze, otyłości i cukrzycy w Twojej gminie. Wszystkie projekty, które zostaną dofinansowane w wyniku konkursu, będą musiały zostać zrealizowane do końca 2020 roku. Czekamy na Twój wniosek o dotację do 9 maja!
Na co można otrzymać dofinansowanie?
Przedsięwzięcia, które są nastawione na wdrażanie programów zdrowotnych dotyczących rehabilitacji leczniczej, ułatwiających powroty do pracy i utrzymanie zatrudnienia we współpracy z pracodawcami. Dofinansowanie otrzymają projekty realizujące programy:
- "Regionalny program rehabilitacji osób chorych na nowotwory układu pokarmowego na lata 2019-2022",
- "Regionalny program rehabilitacji oddechowej jako drogi powrotu do aktywności zawodowej i społecznej na lata 2019-2022".
Projektodawca, który otrzyma dotację, jest zobowiązany do realizacji wszystkich rodzajów działań przewidzianych w regionalnym programie rehabilitacji osób chorych na nowotwory układu pokarmowego lub rehabilitacji oddechowej.
W przypadku rehabilitacji osób chorych na nowotwory układu pokarmowego zakłada się realizację:
- etapu I – szkoleń dla kadry medycznej (wyłącznie fizjoterapeutów),
- etapu II – kompleksowej rehabilitacji uczestników programu w warunkach ambulatoryjnych i sanatoryjnych oraz obligatoryjnych działań edukacyjnych,
- dodatkowo w ramach projektu, jako element profilaktyki pierwotnej, należy zaplanować udział członków rodziny pacjenta w działaniach edukacyjnych w zakresie zgodnym z RPZ.
W przypadku rehabilitacji oddechowej jako drogi powrotu do aktywności zawodowej i społecznej zakłada się realizację:
- etapu I – szkoleń dla kadry medycznej,
- etapu III – kompleksowej rehabilitacji uczestników programu oraz obligatoryjnych działań edukacyjnych,
- dodatkowo w ramach projektu, jako element profilaktyki pierwotnej, należy zaplanować udział członków rodziny pacjenta w działaniach edukacyjnych w zakresie zgodnym z RPZ oraz grupy wsparcia dla palaczy (ok. 26% uczestników),
- etap II – koszty akcji promocyjno-edukacyjnej zostaną uwzględnione w kosztach pośrednich w ramach projektu.
Kwota dofinansowania
Na dofinansowanie projektów wybranych w konkursie zostało przeznaczone prawie 9 mln złotych. Przy czym minimalna wartość każdego projektu musi wynieść 100 000 zł.
Złóż wniosek
To ostatnie tygodnie trwania konkursu. Czekamy na Twój wniosek o dotację do 23 maja!
-
1,5MB PDF
Regionalny program przeciwdziałania nadwadze, otyłości i cukrzycy w województwie śląskim na lata 2017-2020
-
2,4MB PDF
Regionalny program rehabilitacji oddechowej jako droga powrotu do aktywności zawodowej i społecznej na lata 2019-2022
-
2,9MB PDF
1/72 Regionalny program rehabilitacji osób chorych na nowotwory układu pokarmowego na lata 2019-2022