Przejdź do treści głównej

Zaprzestanie monitorowania danych dotyczących sytuacji gospodarstw domowych w związku z wejściem w życie tzw. Omnibus regulation


2019-01-25 08:07

Jedną ze zmian tzw. Omnibus regulation, czyli pakietu zmian w rozporządzeniach unijnych, upraszczających zasady finansowe, jest zaprzestanie zbierania danych dotyczących sytuacji gospodarstw domowych uczestników projektów.

Mając na uwadze fakt, że w przypadku przedmiotowych danych rozporządzenie działa retrospektywnie i obowiązuje od 1 stycznia 2014 roku, zalecamy usunięcie ze wszystkich formularzy uczestników projektów, na których się znajdują. Nie należy niszczyć całych formularzy. Proponujemy, aby miejsca w których zamieszczone są informacje o sytuacji gospodarstw domowych uczestników projektów, zostały trwale zamazane.
Dane należy usunąć również z innych dokumentów (np. zbiorczych tabel), w tym w formie elektronicznej, jeśli były sporządzane przez beneficjenta do celów roboczych.

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju udostępniło także nową wersję narzędzia: „Analiza danych uczestników/instytucji objętych wsparciem EFS (ADU_EFS) w wersji 2.4” ułatwiającego monitorowanie wskaźników w trakcie realizacji projektu.

W wersji 2.4 narzędzia wdrożono zmianę związaną z rezygnacją z pomiaru wskaźników dotyczących sytuacji gospodarstw domowych w związku z wejściem w życie tzw. Omnibus Regulation.

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś