Przejdź do treści głównej
PRZEJDŹ NA NOWĄ STRONĘ
FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ŚLĄSKIEGO
2021-2027

Zapraszamy na konferencję Czas dla zawodowców! Przyszłość szkolnictwa zawodowego a RPO WSL 2014-2020


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
2015-09-09 09:33

O roli wykształcenia w budowaniu kapitału ludzkiego nie trzeba nikogo dziś przekonywać. Jego znaczenie w gospodarce opartej na wiedzy jest oczywiste – bez dobrze wykształconych kadr trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie wielu dziedzin gospodarki. Dlatego 25 września 2015 r. w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach eksperci wraz z uczestnikami projektów unijnych debatować będą nad przyszłością szkolnictwa zawodowego w województwie śląskim.

Spotkanie skierowane jest do wszystkich mieszkańców województwa śląskiego w szczególności przedstawicieli szkół, jednostek samorządu terytorialnego, nauczycieli, uczniów oraz pracodawców.

Tematyka koncentrować się będzie na plusach i minusach kształcenia zawodowego, współpracy między placówkami a pracodawcami, sposobów na promocję, zmiany jego postrzegania przez uczniów i rodziców, roli jaką pełni nauczyciel podczas ścieżki edukacyjnej wychowanka oraz możliwości rozwoju jakie dają środki unijne. 

Podczas spotkania przekazane zostaną wstępne informacje dot. edukacji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

- W działaniach realizowanych przez Program należy zwrócić uwagę na elastyczność szkolnictwa zawodowego. Powinno ono umożliwiać sprawne dostosowanie wiedzy, kompetencji i umiejętności absolwenta do potrzeb konkretnego pracodawcy, jak również mając na uwadze zachodzące zmiany w gospodarce nie zamykać drogi do dalszego rozwoju lub przekwalifikowania - mówi Kazimierz Karolczak Członek Zarządu Województwa. - To szansa rozwojowa nie tylko dla uczniów czy absolwentów, ale przede wszystkim dla rynku pracy w województwie śląskim.

Z wykładem pn. "O misji współczesnego nauczyciela" wystąpi dr Aleksandra Piotrowska.

Podczas konferencji będzie można zobaczyć wystawę prac uczniów z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu - Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru. Dla zainteresowanych przygotowano również wycieczkę po Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej.

REJESTRACJA NA KONFERENCJĘ

Warunkiem uczestnictwa będzie otrzymanie potwierdzenia rejestracji drogą e-mail.

Organizatorem wydarzenia jest Wydział Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowiego Województwa Śląskiego we współpracy z Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej w Katowicach.

Spotkanie współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel. 32 77 40 431.

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś