Przejdź do treści głównej
PRZEJDŹ NA NOWĄ STRONĘ
FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ŚLĄSKIEGO
2021-2027

Zapraszamy na konferencję Bądź przedsiębiorczy! Skorzystaj ze środków RPO WSL 2014-2020


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesujące Cię wydarzenie:
Zobacz w wybranym terminie
2015-10-07 08:27

Aktywizacja zawodowa jest najważniejszym celem polityki zatrudnieniowej. Bezrobocie to nie tylko główny problem śląskiego rynku pracy, ale także poważna bariera rozwoju całego województwa. O tym jak pobudzić rozwój społeczno-ekonomiczny regionu za pomocą środków unijnych debatować będę eksperci i beneficjenci Europejskiego Funduszu Społecznego podczas konferencji "Bądź przedsiębiorczy! Skorzystaj ze środków RPO WSL 2014-2020" 23 października 2015 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Spotkanie skierowane jest do mieszkańców województwa śląskiego w tym w szczególności do osób bezrobotnych, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, instytucji otoczenia biznesu, pracodawców i pracowników mikroprzedsiębiorstw.

Tematem przewodnim konferencji będzie przedsiębiorczość. Omówione zostaną różne aspekty zagadnienia w tym: zakładanie działalności gospodarczej, usługi Eures oraz wsparcie dla osób bezrobotnych i 50 +. Podczas spotkania przekazane zostaną wstępne informacje dot. regionalnego rynku pracy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Wszelkich informacji związanych z aplikowaniem o środki unijne udzielać też będą pracownicy Punktu Informacyjnego Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach.

Gościem specjalnym wydarzenia będzie prof. Witold Orłowski, który wystąpi z wykładem pt. "Jak Polska może wykorzystać talenty Polaków".

- Zmiany zachodzące na rynku pracy wynikające m.in. z czynników demograficznych, strukturalnych i ekonomicznych, warunkują konieczność podjęcia efektywnych działań na rzecz podniesienia aktywności mieszkańców, obejmujących aktywizację zawodową osób pozostających bez zatrudnienia, w tym osób biernych zawodowo - mówi Kazimierz Karolczak Członek Zarządu Województwa. - Rozwój przedsiębiorczości jest jedną z najefektywniejszych form walki z bezrobociem. Dlatego warto ją wspierać, sięgając po środki unijne w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

FORMULARZ REJESTRACYJNY

Liczba miejsc ograniczona, dlatego prosimy o wcześniejszą rejestrację.

Warunkiem uczestnictwa będzie otrzymanie potwierdzenia rejestracji drogą e-mail.

Organizatorem wydarzenia jest Wydział Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Patronat medialny nad spotkaniem objęli Dziennik Zachodni, Polskie Radio Katowice i TVP Katowice.

Konferencja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel. 32 77 40 431.

Wstęp wolny.

Adres spotkania: Międzynarodowe Centrum Kongresowe, aleje Korfantego, Katowice

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś