Przejdź do treści głównej

Zapraszamy do udziału w X Europejskim Kongresie Gospodarczym


2018-05-09 10:47

Czym jest EKG?

Europejski Kongres Gospodarczy to trzydniowy cykl debat na temat sytuacji gospodarczej w Europie i na świecie. Zakres tematyczny kongresowej agendy obejmuje kilkanaście głównych nurtów, co przekłada się na ponad sto debat, sesji, spotkań i innych wydarzeń, podczas których wystąpi kilkuset panelistów.

W ciągu ostatniej dekady Kongres konsekwentnie realizował swoją ambicję wskazywał trendy i zjawiska, które zmieniają obraz życia gospodarczego. Dorobek dotychczasowych edycji przekonuje, że Europejski Kongres Gospodarczy znalazł swoje stałe miejsce na mapie największych gospodarczych wydarzeń w Europie.

Kiedy i gdzie?

Jubileuszowa, dziesiąta edycja największej imprezy gospodarczej Europy Centralnej Europejskiego Kongresu Gospodarczego odbywać się będzie między 14 a 16 maja 2018 r. w Spodku oraz w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w poszczególnych panelach zapraszamy do REJESTRACJI.

Kto wystąpi w tym roku?

Znane są już nazwiska prelegentów tegorocznego Kongresu. Wystąpią przedstawiciele polskiego rządu i komisarze Unii Europejskiej, a także, jak co roku, licznie obecni w Katowicach ludzie biznesu  od twórców innowacyjnych start-upów po menedżerów globalnych korporacji. Wśród gości specjalnych znajdziemy m.in. byłego prezydenta Rady Europejskiej – Hermana Van Rompuya.

Tematyka

Obszary dyskusji łączą takie przewodnie hasła jak perspektywy wzrostu i konkurencyjność, rewolucja technologiczna z jej aktualnymi i przyszłymi skutkami, czy współpraca gospodarcza w ramach wolnego rynku. Więcej informacji dot. tematyki poszczególnych paneli znajdziecie w agendzie EKG.

Ważnym i oczekiwanym wydarzeniem towarzyszącym będzie kolejna edycja dwudniowego European Start-up Days (ESD, 15-16 maja 2018 r.). Spotkania młodego biznesu z przedstawicielami korporacji, zainteresowanych współpracą z mniejszymi, innowacyjnymi firmami. W tym roku ESD będzie jeszcze sprawniej zintegrowany z Kongresem, a rola nowych technologii w gospodarce silnie podkreślana podczas obu wydarzeń.

Strefa odpoczynku z Funduszami

Fundusze Europejskie również będą obecne podczas tegorocznej edycji Kongresu. Znajdziecie nas na placu Sławika i Antalla (plac pomiędzy Międzynarodowym Centrum Kongresowym a Spodkiem). Do Waszej dyspozycji będą eksperci ze Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości i Wojewódzkiego Urzędu Pracy, a takze przedstawiciele Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich, którzy udzielą szerokiej informacji na temat możliwości otrzymania wsparcia z funduszy unijnych.

Dodatkowo, przedstawiciele Funduszu Górnośląskiego przedstawią ofertę wsparcia dla przedsiębiorców w postaci pożyczek i dofinansowań do szkoleń. Zaproponują również różne możliwości pomocy dla ludzi młodych, którzy chcieliby założyć własną działalność gospodarczą.

Nasze stoisko na świeżym powietrzu, ze strefą odpoczynku dla każdego, będzie miłą odmianą po wyczerpujących panelach.

Serdecznie zapraszamy!

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś