Przejdź do treści głównej

Zamknięcie platformy SEKAP


2021-11-30 09:07

 1 grudnia br. zostanie wyłączona możliwość komunikacji przy użyciu platformy SEKAP, natomiast 23 grudnia 2021 r. system zakończy swoją działalność.

Zamknięcie platformy SEKAP

Od 23 grudnia br. system SEKAP będzie niedostępny. Oznacza to, że:

  • komunikacja z urzędami i jednostkami za pomocą platformy nie będzie dłużej możliwa;
  • nie będzie również możliwości zalogowania się na skrzynkę ani pobrania znajdujących się tam pism;
  • dane ze wszystkich skrzynek kontaktowych zostaną nieodwracalnie usunięte.

Operacja usunięcia jest nieodwracalna i nie będzie możliwości przywrócenia korespondencji do skrzynki. W miejsce platformy SEKAP nie powstanie żadna inna platforma.

Komunikacja przez ePUAP

Klienci urzędu najpóźniej do 1 grudnia 2021 roku powinni przesłać nowy adres skrzynki do kontaktu utworzonej na platformie ePUAP.

Informacja z adresem nowej skrzynki powinna zostać podpisana przez osoby upoważnione (na podstawie dokumentu rejestrowego – KRS/CEIDG lub na podstawie pełnomocnictwa) i przesłana z aktualnie używanej skrzynki na platformie SEKAP.

Od 1 grudnia 2021 roku pełna komunikacja z wnioskodawcami odbywać się będzie wyłącznie poprzez nowe skrzynki kontaktowe ePUAP.

Instrukcja pobierania korespondencji z SEKAP

Dla użytkowników platformy SEKAP została przygotowana instrukcja pobierania korespondencji znajdującej się w skrzynce kontaktowej.

Instrukcja dostępna jest na stronie SEKAP oraz na stronie e.slaskie.pl w zakładce „SEKAP”.

Beneficjenci RPO WSL 2014-2020 powinni zarchiwizować całość korespondencji i dokumentacji przekazywanej do Instytucji Zarządzającej i Instytucji Pośredniczących w realizacji programu (SEKAP może być niekiedy jedynym miejscem, gdzie znajdują się wnioski przesyłane np. do Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości – taką dokumentację w formie elektronicznej należy pobrać, celem zachowania ścieżki audytu na potrzeby zewnętrznych instytucji kontrolujących projekt takich jak KAS czy NIK).

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś