Przejdź do treści głównej
PRZEJDŹ NA NOWĄ STRONĘ
FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ŚLĄSKIEGO
2021-2027

Wyrusz wirtualnie na unijny szlak


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
2015-11-19 11:48

Jesienno-zimowa aura raczej mało sprzyja wycieczkom po okolicy, choćby tej najbliższej. Takiego problemu nie stwarza natomiast interaktywne podróżowanie.
Dzięki nowo powstałemu wirtualnemu spacerowi po projektach dofinansowanych z RPO WSL 2007-2013 →niezależnie od czasu, →miejsca czy pogody – można bliżej poznać 30 wybranych inwestycji, stanowiących konkretne, namacalne efekty realizacji Programu.
Reprezentowane są projekty z terenu całego województwo – począwszy od Kamyka k. Częstochowy (na północy), a skończywszy na beskidzkiej Milówce (na południu) i od Zamku Piastowskiego w Raciborzu (na zachodzie) aż do Zamku Ogrodzieniec (na wschodzie).
Rodzaj i charakter prezentowanych obiektów jest również bardzo zróżnicowany, stosownie do bogatego zakresu obszarów wsparcia w ramach Programu. Znajdziemy wśród nich między innymi: obiekty sakralne (sanktuarium na Jasnej Górze, Kompleks Pocysterski w Rudach Raciborskich), placówki muzealne (Muzeum Śląskie, Muzeum Powstań Śląskich, skansen w Chorzowie), sztandarowe punkty ze Szlaku Zabytków Techniki (kopalnia Guido w Zabrzu, Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach, galeria Elektrownia w Czeladzi), miejsca pozwalające na kontakt z przyrodą (Śląski Ogród Botaniczny, Centrum Sportów Letnich i Wodnych Pogoria), czy wreszcie centra aktywności i rekreacji (Miasteczko Westernowe „Twin Pigs” w Żorach, Sport Poziom 450 w Sosnowcu).

Dla każdego obiektu dostępne są 3 panoramy sferyczne HDR (panoramy 360° x 180°, tj. zbiór zdjęć wykonanych techniką cyfrową o wysokiej jakości, odpowiednio złożonych przy wykorzystywaniu oprogramowania komputerowego, odtwarzanych jako „wirtualna kula”). Dzięki temu spacer doskonale odwzorowuje rzeczywiste poruszanie się po wizualizowanym terenie, dając m.in. możliwość „rozglądania się”, czyli obrotu kamery o 360 stopni w 2 płaszczyznach (pionowej i poziomej), a także w 3 wymiarach (przód – tył, góra – dół, lewo – prawo). Operowanie w tym zakresie odbywa się w sposób intuicyjny.

Panel sterowania daje dodatkowe możliwości modyfikowania widoku, np. na „rybie oko”. Sam spacer uprzyjemnia nastrojowy podkład muzyczny. Wszystkie obiekty są naniesione na Google Maps, a poruszając się po obiekcie, można zasięgnąć informacji o projekcie czy przejrzeć dodatkowe galerie zdjęć.

 Zachęcamy do wyruszenia w tę przyjemną i zarazem pouczającą wirtualną podróż.

Gotowi? ........no to..... Zaczynamy!

Opracowanie i stworzenie spaceru wirtualnego finansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis




Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś