Przejdź do treści głównej
PRZEJDŹ NA NOWĄ STRONĘ
FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ŚLĄSKIEGO
2021-2027

Wielkie otwarcie Funduszy Europejskich dla Śląskiego 2021-2027 coraz bliżej!


2022-11-04 07:28

Marszałek Województwa Jakub Chełstowski zaprasza 8 grudnia 2022 r. do Muzeum Śląskiego w Katowicach na konferencję inaugurującą nowy program regionalny "Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027".

Na ostatniej prostej

25 października br. zamknięty został kluczowy etap negocjacji nowego programu regionalnego, co skutkowało wysłaniem najnowszej wersji programu do akceptacji Komisji Europejskiej. Województwo Śląskie oczekuje teraz na akceptację dokumentu wyrażoną formalną decyzją Komisji.

„Zakończyliśmy ważny etap prac nad kształtem programu regionalnego, który jest drogowskazem dla rozwoju regionu z udziałem 5 miliardów euro, wynegocjowanych z budżetu UE na lata 2021-2027. Projekt programu, wypracowany i wysłany do Komisji, to efekt wielomiesięcznej pracy nad wynegocjowaniem obszarów i zasad wsparcia. Szczególnym dla nas w tej perspektywie jest nowy Fundusz Sprawiedliwej Transformacji, który stanowi największy wkład finansowy do programu. Już dzisiaj zapraszam Państwa na symboliczne otwarcie nowego programu, któremu będzie towarzyszyła dyskusja o bardzo ważnym dla nas aspekcie, tj. transformacji regionu i wyzwaniach, jakie niesie w związku z Europejskim Zielonym Ładem. Zapraszam do udziału w konferencji, która wprowadzi nas do wdrażania nowej perspektywy finansowej 2021-2027” – zapowiedział marszałek województwa Jakub Chełstowski.

Oficjalne otwarcie

Najbliższe nabory projektów planowane są już w pierwszym kwartale 2023 roku, dlatego zainteresowanych pozyskaniem wsparcia z Funduszy Europejskich zapraszamy na oficjalne otwarcie programu regionalnego. To symboliczne otwarcie nowej perspektywy w województwie śląskim zaplanowane zostało na 8 grudnia br. w Muzeum Śląskim w Katowicach.

Konferencja otwierająca będzie doskonałą okazją do dyskusji na temat tego, jaki wpływ na rozwój i planowaną transformację regionów węglowych powinny mieć Fundusze Europejskie, a także umożliwi wymianę doświadczeń z dotychczas prowadzonych działań w obszarze transformacji, aby móc wskazać dobre praktyki i uniknąć błędów w nowej perspektywie.

Wydarzenie jest planowane w układzie 3 półtoragodzinnych paneli dyskusyjnych, podczas których będziemy rozmawiać o:

  1. Najważniejszych wyzwaniach Europejskiego Zielonego Ładu;
  2. Odpowiedzi regionów na wyzwania Europejskiego Zielonego Ładu w kontekście zagadnień społeczno-gospodarczych;
  3. Transformacji województwa śląskiego (wyzwania i propozycje rozwiązań transformacyjnych).

W dyskusji wezmą udział przedstawiciele europejskich regionów węglowych, przedstawiciele strony rządowej i samorządowej w Polsce, a także reprezentanci regionalnych instytucji naukowych, partnerzy społeczni i gospodarczy.

Konferencja odbędzie się w formie hybrydowej stacjonarnie - BRAK MIEJSC i online (transmisja wydarzenia na żywo będzie dostępna na stronie rpo.slaskie.pl).

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś