Przejdź do treści głównej
PRZEJDŹ NA NOWĄ STRONĘ
FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ŚLĄSKIEGO
2021-2027

Webinarium - Jak poprawnie zarchiwizować zrealizowany projekt RPO WSL? 23-09-2021r.


Pytanie 1. Pracuje w MOPSie prowadzimy projekty unijne nacelowane na pomoc osobom w trudnych sytuacjach życiowych, pomoc dzieciom z środowisk patologicznych, w programach unijnych wykorzystywane są przedmioty z logo projektu np. plecaki, książki, długopisy, notesy przekazywane uczestnikom czy takie przedmioty jakkolwiek powinny być przekazywane do archiwum, w szkoleniu z 2015r otrzymaliśmy informację ze takie przedmioty powinny być przechowywane, jak jest teraz?


Odpowiedź

Przedmioty to nie dokumentacja, a więc się ich nie archiwizuje, co nie zmienia zasad przechowywania wymienionych gadżetów do wymaganego umową terminu.

Opracowane przez panią dr Annę Oparę-Rak.

Pytanie 2. Rozumiem ze zgodnie zarządzeniem 11 NDAP dokumentacja jak wnioski projektów, decyzje o przyznaniu finansowania, umowy, sprawozdania , korespondencję powinna być klasyfikowana pod pozycję w JRWA związaną z projektami unijnymi w kat A, tzn. ze nie powinno się korespondencji klasyfikować pod pozycję "współpraca z organizacjami i innymi instytucjami kat. BE10"?

Odpowiedź

Poprawna interpretacja treści zarządzenia NDAP.

Opracowane przez panią dr Annę Oparę-Rak.

Pytanie 3. Wszystkie akta przechowujemy w kartonikach archiwalnych czy powinny one być "opisane" naklejką z nazwa projektu? Czy nie ma takiej potrzeby?


Odpowiedź

Nie ma potrzeby oklejania pudeł archiwalnych na poziomie archiwum bądź składnicy logo UE, ale nie będzie to źle ocenione, jeśli tak już przygotowano te akta.

Opracowane przez panią dr Annę Oparę-Rak.

Opublikowane 29-09-2021r.

Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś