Przejdź do treści głównej

Warsztaty dla studentów metodą design thinking


2021-04-01 12:18
Logo - Sprawiedliwa Transformacja Śląskiego Polacy coraz lepiej rozumieją, jak poważny jest kryzys klimatyczny, ale wciąż nie umieją przełożyć tej wiedzy na konkretne działanie – wynika z przygotowanego przez Kantar raportu „Ziemianie atakują”. Prawie trzy czwarte z ponad 4000 przebadanych Polaków uważa, że stan, w jakim znalazła się Ziemia jest poważny i wymaga natychmiastowych działań. Tylko 8% badanych nie widzi problemu. Odejście od spalania węgla na rzecz odnawialnych źródeł energii i energii atomowej akceptuje obecnie 59% Polaków.

Śląskie w transformacji

Polska oraz województwo śląskie znajdą się niebawem w centrum zainteresowania aktualnej polityki Unii Europejskiej w związku z aktualizowaną polityką klimatyczną. Nasz region musi przejść gwałtowną transformację, aby mógł sprostać nowym wyzwaniom.

W tym celu powstał unijny Fundusz Sprawiedliwej Transformacji (Just Transition Fund), który ma współfinansować odejście od węgla w regionach gospodarczo uzależnionych od tego surowca, takich jak: Śląsk, Bełchatów, Konin, niemieckie Łużyce czy grecka Macedonia. Polska jest jednym z głównych beneficjentów tego funduszu. Aby zrealizować jego cele, należy stworzyć akceptowalny społecznie i ekonomicznie program odejścia od węgla.

Plan transformacji

Dzisiaj jesteśmy na etapie tworzenia tego planu. Dlatego tak ważne są rozmowy ze wszystkimi grupami społecznymi, aby można było odpowiedzieć na pytanie: jak w pełni wykorzystać potencjalne wsparcie z UE na alternatywne warianty rozwoju społeczno-gospodarczego regionu?

W tym celu przygotowaliśmy serię warsztatów skierowanych do studentek i studentów śląskich uczelni wyższych.

Szkolenia będą się odbywały w formule on-line. Zainteresowane osoby zapraszamy do rejestracji na wydarzenia.

Nie chcesz wyszukiwać skorzystaj z bezpośrednich odnośników:

Podczas warsztatów powstanie mapa rekomendacji w ramach wskazanych zagadnień.

Szczegóły dotyczące transformacji znajdziesz na stronie: transformacja.slaskie.pl

 


 	  Plakat design thinking
Plakat design thinking
Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś