Przejdź do treści głównej
PRZEJDŹ NA NOWĄ STRONĘ
FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ŚLĄSKIEGO
2021-2027

Konferencja W kierunku zielonej gospodarki


2019-12-11 09:31

Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski zaprasza do udziału w prestiżowej konferencji dotyczącej przyszłości europejskich regionów górniczych w kontekście wyzwań zielonego ładu.

W kierunku zielonej gospodarki

W dniach 27-28 stycznia 2020 r., w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, grono międzynarodowych ekspertów, decydentów, interesariuszy i partnerów z 41 regionów węglowych UE będzie rozmawiać o transformacji w kierunku zielonej gospodarki. To niezwykle ważne dla nas wydarzenie będzie okazją do zaprezentowania doświadczeń i najlepszych praktyk z regionów górniczych Europy. Liczymy, że konferencja będzie swoistym forum wymiany poglądów, a także okazją do poszukiwania rozwiązań wobec najważniejszych wyzwań związanych z transformacją regionów, które pozwolą wypracować model transformacji gwarantującej łagodne przejście w kierunku bezemisyjnych form pozyskiwania energii. Województwo Śląskie, to największy region górniczy w Unii Europejskiej, który aspiruje do miana jednego z liderów postępujących rokowań nad przyszłością przemysłu węglowego w Europie, dlatego każdy, kto jest zainteresowany przyszłością tego regionu, może stać się częścią tego międzynarodowego dialogu.

Rejestracja na konferencję

Aby wziąć udział w konferencji wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny dla uczestników na stronie internetowej wydarzenia. Rejestracja będzie prowadzona do wyczerpania limitu wolnych miejsc. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Więcej informacji na temat konferencji "W kierunku zielonej gospodarki" znajduje się na podstronie: ecosilesia.slaskie.pl

Śląski Festiwal Nauki wsparciem dla konferencji

Konferencja "W kierunku zielonej gospodarki" odbywać się będzie w bezpośrednim otoczeniu 4. edycji Śląskiego Festiwalu Nauki, który zalicza się do grona wyróżniających się wydarzeń popularnonaukowych zarówno w Polsce, jak i w Europie.

Śląski Festiwal Nauki zdobył uznanie i pierwsze miejsce w konkursie na najlepsze inicjatywy komunikacyjno-marketingowe uczelni europejskich – EUPRIO Awards 2019. Został nagrodzony za najlepszy pomysł promujący wydarzenie o charakterze popularnonaukowym. Nagrodę przyznawaną przez stowarzyszenie European Association of Communication Professionals in Higher Education odebrał reprezentant Uniwersytetu Śląskiego – lidera i pomysłodawcy Festiwalu.

Najbliższa edycja Śląskiego Festiwalu Nauki odbędzie się w bezpośrednim towarzystwie konferencji "W kierunku zielonej gospodarki". Wszystkich zainteresowanych konferencją zapraszamy również do odwiedzenia stanowisk ŚFN, które zagoszczą w Międzynarodowym Centrum Kongresowym już od 26 do 27 stycznia 2020 r.

Więcej informacji o Festiwalu znajdziesz na stronie: https://www.slaskifestiwalnauki.pl/

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś