Przejdź do treści głównej

2016-05-23 13:04:00


Za nami trzecia już edycja ogólnopolskiej akcji Dni Otwarte Funduszy Europejskich.

Przez 4 dni (od 12 do 15 maja br.) w naszym regionie można było odwiedzić ponad 30 miejsc, które zmieniły się dzięki wsparciu uzyskanemu z Funduszy Europejskich.

Za nami trzecia już edycja ogólnopolskiej akcji Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Przez 4 dni (od 12 do 15 maja br.) w naszym regionie można było odwiedzić ponad 30 miejsc, które zmieniły się dzięki wsparciu uzyskanemu z Funduszy Europejskich.

Wiele spośród nich to miejsca niedostępne na co dzień, więc możliwość ich zobaczenia była zupełnie wyjątkowa. Wszystkie obiekty przygotowały na tę okazję darmowy wstęp lub bilety w promocyjnych cenach, a ponadto niespodzianki uatrakcyjniające wizytę: wystawy, pikniki, gry i zabawy oraz warsztaty.

10 obiektów skorzystało z zaproszenia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego i zostało objętych specjalnym wsparciem promocyjnym i organizacyjnym jako miejsca biorące udział w konkursie „Otwórz z nami drzwi funduszy“. Na potrzeby akcji powstała specjalna strona: dniotwarteslaskie.eu.

Całe wydarzenie w skali regionalnej promowała szeroko zakrojona kampania: artykuły prasowe, audycje radiowe, mailing, strona wydarzenia na Facebooku, plakaty, a także materiały drukowane dystrybuowane m.in. w pociągach Kolei Śląskich oraz podczas pikniku „Fundusze – to działa!”, który odbył się 8 maja w Parku Śląskim.

 

Natomiast podczas Dni Otwartych 4 dni wypełniło mnóstwo atrakcji zlokalizowanych w różnych miejscach naszego regionu. Przykładowo: w Warowni Pszczyńskich Rycerzy goście uczyli się średniowiecznych tańców, a w studiu ilustratorskim Dinksy w Cieszynie wzięli udział w warsztatach kreatywnych. W śląskim ZOO czekała na nich gra terenowa, w chorzowskim skansenie – warsztaty garncarstwa, natomiast w Muzeum Powstań Śląskich – wielkoformatowa gra planszowa. W Muzeum Śląskim mogli spróbować swoich sił w rysowaniu węglem, a w zabrzańskim Szybie Maciej zrobić sobie zdjęcie ze śląskimi słówkami.

 

Wszystkie wydarzenia łączył aktywny, angażujący charakter, skłaniający do wspólnego uczestnictwa. Stąd duża liczba warsztatów, gier i animacji. Zorganizowane atrakcje spotkały się z życzliwym zainteresowaniem – łącznie w wydarzeniach Dni Otwartych w 10 obiektach wzięło udział ponad 10 tysięcy osób!

Część spośród nich zdecydowała się na odwiedzenie co najmniej 3 lokalizacji i wzięcie udziału w konkursie „Otwórz z nami drzwi funduszy”. Wystarczyło w czasie Dni Otwartych zebrać minimum 3 pieczątki w odwiedzanych obiektach oraz wymyśleć hasło promujące Fundusze Europejskie w Śląskiem. Wśród zgłoszonych propozycji znalazły się między innymi: „Śląskie funduszuje, gryfnie bajeruje”, „Województwo śląskie do przodu ruszę, biorąc europejski fundusze” czy „Regionalnie- Europejskie Fundusze – ja to przajam”. Najlepsi zostali nagrodzeni wyjątkowo atrakcyjnymi nagrodami: kamerami sportowymi oraz czytnikami ebooków.

Dziękujemy serdecznie wszystkim gościom i zapraszamy znów za rok!

Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.

Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś