Przejdź do treści głównej
PRZEJDŹ NA NOWĄ STRONĘ
FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ŚLĄSKIEGO
2021-2027

Uchwała antysmogowa dla śląskiego


2017-09-05 07:28

1 września 2017 r. zaczęła obowiązywać, uchwalona przez Sejmik Województwa Śląskiego, uchwała antysmogowa.

Pod względem ilości szkodliwych pyłów i gazów emitowanych do atmosfery nasz region wg wielu badań pozostaje niechlubnym liderem nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie.

Uchwała antysmogowa jest reakcją władz samorządowych na pogarszający się stan powietrza w Śląskiem. Celem dokumentu jest nie tylko poprawienie jakości powietrza, którym oddychamy, ale i w perspektywie długoterminowej - polepszenie stanu zdrowia i jakości życia wszystkich mieszkańców województwa. Z tego względu uchwała wprowadza ograniczenia w spalaniu paliw stałych dla użytkowników pieców, kotłów i kominków.

W związku z powyższym Wydział Ochrony Środowiska we współpracy z Wydziałem Komunikacji Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego uruchomił specjalną stronę internetową - Śląskie. Pełne czystej energii.

Pod wskazanym adresem został udostępniony szereg materiałów informacyjno-edukacyjnych obejmujących zarówno kwestie związane z wprowadzeniem uchwały antysmogowej, wiadomości i wydarzenia traktujące o ochronie środowiska, jak i informacje dotyczące możliwych następstw oddychania zanieczyszczonym powietrzem.

Przy okazji przypominamy, że do ochrony środowiska oraz zdrowia mieszkańców województwa śląskiego można się przyczynić również przy okazji realizacji projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. O czystość powietrza w regionie możemy zadbać wdrażając projekty z zakresu IV Osi Priorytetowej dotyczącej efektywności energetycznej, odnawialnych źródeł energii oraz gospodarki niskoemisyjnej.

Obecnie wciąż przyjmujemy wnioski w naborze z poddziałania:

4.5.2 Niskoemisyjny transport miejski oraz efektywne oświetlenie - RIT Zachodni (do 29 września 2017)

a już wkrótce rozpoczniemy nabory z poddziałań:

4.5.1 Niskoemisyjny transport miejski oraz efektywne oświetlenie - ZIT Centralny, RIT Północny i RIT Południowy (od 18 września 2017)

4.1.3 Odnawialne źródła energii - konkurs (od 25 września 2017)

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami w serwisie: Śląskie. Pełne czystej energii oraz do składania projektów konkursowych, które poprawią jakość powietrza na Śląsku.

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś