Przejdź do treści głównej
PRZEJDŹ NA NOWĄ STRONĘ
FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ŚLĄSKIEGO
2021-2027

Twój projekt na Dniach Otwartych Funduszy Europejskich


2019-04-05 10:42

Wspólnie z Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju zapraszamy beneficjentów Funduszy Europejskich do udziału w VI już edycji Dni Otwartych (DOFE). W tym roku akcja odbędzie się w weekend 10-12 maja. Jak zawsze podczas DOFE zaprezentujemy efekty, które udało się osiągnąć w naszym regionie dzięki wsparciu ze środków europejskich.

Swój projekt możesz zgłosić poprzez formularz rejestracyjny na stronie DOFE. Czekamy na Wasze zgłoszenia do 19 kwietnia br.

15 lat z Funduszami

Dni Otwarte to największa akcja promocyjna przedsięwzięć zrealizowanych z Funduszy Europejskich. Podczas zeszłorocznej edycji w całym kraju odbyło się prawie 560 wydarzeń, w których wzięło udział ok. 132 tysiące uczestników.
W tym roku – ze względu na 15-lecie obecności Polski w Unii Europejskiej – DOFE 2019 podsumuje cały okres naszego członkostwa w UE, ukazując, jak wsparcie z Funduszy Europejskich wpłynęło na rozwój poszczególnych regionów naszego kraju. Akcja odbędzie się pod hasłem „Polska Różnorodna”, które ma oddawać wielość i rozmaitość przedsięwzięć, w jakie zostały zaangażowane Fundusze Europejskie w ciągu ostatnich 15 lat.
Jeżeli i Ty otrzymałeś/-aś w tym czasie środki unijne na realizację swojego projektu – przyłącz się do wspólnego świętowania Dni Otwartych 2019!

Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2018 w Jaworzniefot. Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2018 w Jaworznie

Otwórz drzwi swojego projektu

Dni Otwarte są świętem wszystkich beneficjentów, a ich celem jest ukazanie społeczeństwu zmian, które dzięki Funduszom Europejskim zachodzą w ich najbliższym otoczeniu. Nawet przedsięwzięcia, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać  się mało atrakcyjne dla odwiedzających (takie jak lotniska, szpitale, zakłady produkcyjne czy oczyszczalnie ścieków), podczas DOFE gromadzą zainteresowanych obejrzeniem wszystkiego „od środka”. Wystarczy, że udostępnisz swoją ofertę na preferencyjnych warunkach, np. za darmo lub ze zniżką. Do odwiedzenia Twojego projektu zachęcać będzie ogólnopolska i regionalna kampania promocyjna w telewizji, radiu i internecie (w mediach społecznościowych). Najciekawsze projekty i wydarzenia mają szansę na dedykowane audycje.
Nie czekaj, im wcześniej zgłosisz swój projekt, tym dłużej będzie on promowany w mediach
.

Polska Różnorodna

W tym roku każdy z Dni Otwartych będzie poświęcony innym tematom i grupom uczestników.

10 maja 2019 r. (piątek):

  • dzień poświęcony dzieciom, uczniom i studentom;
  • wydarzenia tego dnia powinny być dedykowane powyższym grupom, np. wycieczki po projektach.

11 maja 2019 r. (sobota):

  • dzień dla rodziny;
  • wydarzenia związane z aktywnym uczestnictwem w atrakcjach sportowych, turystycznych lub grach miejskich.

12 maja 2019 r. (niedziela):

  • dzień świętowania 15-lecia Polski w UE;
  • główne obchody DOFE 2019 w Miasteczku Funduszy Europejskich w Parku Śląskim w Chorzowie, gdzie odbędzie się koncert finałowy.

Koncert finałowy DOFE 2018 w Tychachfot. Koncert finałowy w Tychach podczas zeszłorocznych DOFE

Wypromuj swój projekt

Wszystkie wydarzenia związane z obchodami Dni Otwartych 2019 zostaną zaprezentowane na stronie: www.dniotwarte.eu. Zgłaszając swój projekt do udziału w przedsięwzięciu, zyskasz darmową, ogólnokrajową promocję, a przy okazji przyczynisz się do promowania pozytywnych efektów Funduszy Europejskich w naszym regionie.

Uczestnikom DOFE możesz zaoferować:

  • preferencyjne warunki, na przykład darmowe lub zniżkowe wejściówki zwiedzania,
  • dodatkowe, nierealizowane na co dzień wydarzenia, które przyciągną uwagę odwiedzających, jak np.: zmagania sportowe, pokazy naukowe, warsztaty, konkursy, gry i zabawy etc.,
  • zwiedzanie miejsc na co dzień niedostępnych dla odwiedzających, np. zaplecza teatrów, przedsiębiorstw czy lotnisk.

Zobacz, jakie atrakcje i wydarzenia odbyły się rok temu na Śląsku – Wielkie święto Funduszy Europejskich 2018, czy w całej Polsce: dniotwarte.eu

Spotkajmy się na majówce... w czasie DOFE!

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś