Przejdź do treści głównej
PRZEJDŹ NA NOWĄ STRONĘ
FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ŚLĄSKIEGO
2021-2027

Dołącz do konferencji w sprawie przyszłości Europy!


2021-07-19 13:37

Konferencja w sprawie przyszłości Europy

Najważniejsze instytucje Unii Europejskiej utworzyły internetową platformę, która będzie stanowiła forum do rozmowy o najistotniejszych kwestiach związanych z przyszłością zjednoczonej Europy.

Platforma ma służyć debacie ze społeczeństwem obywatelskim, czyli obywatelami i organizacjami pozarządowymi ze wszystkich krajów członkowskich UE, w temacie wyzwań i priorytetów stojących przed Unią Europejską w najbliższych latach.

Nowa platforma internetowa oraz wszystkie wydarzenia odbywające się za jej pośrednictwem, funkcjonują pod szyldem "Konferencji w sprawie przyszłości Europy", której końcowym celem będzie stworzenie raportu z wniosków i konkluzji płynących z debaty. Raport ten będzie podstawą do dalszej dyskusji instytucji unijnych pod kątem działań następczych na forum UE.

Platformę internetową "Konferencji ws. przyszłości Europy" znajdziesz pod adresem: https://futureu.europa.eu

Weź udział w organizowanych wydarzeniach

Najważniejszą częścią platformy jest możliwość wzięcia udziału w każdym z setek wydarzeń, które będą sie odbywały w ramach "Konferencji ws. przyszłości Europy".

Dzięki dostępowi do platformy możesz znaleźć wszystkie wydarzenia, spotkania i dyskursy społeczne, które będą prowadzone w całej Unii Europejskiej i wziąć udział w każdym z nich. Już dziś na platformie udostępnionych jest ponad 1500 wydarzeń! Znajdziesz je wszystkie w dziale: Weź udział w wydarzeniu.

Obraz 1. Mapa aktualnych wydarzeń na stronie futureu.europa.eu.Obraz 1. Mapa aktualnych wydarzeń na stronie futureu.europa.eu.

Zorganizuj własne wydarzenie

Być może dostrzegasz sprawy, o których w Europie nie mówi się dość głośno?

Masz potrzebę zorganizowania dyskusji w temacie, który Twoim zdaniem jest wyjątkowo istotny?

Dzięki platformie "Konferencji ws. przyszłości Europy" możesz zorganizować również własne wydarzenie, w ramach którego będziesz mógł/-a omówić tematy, które mają największe znaczenie dla Ciebie i Twojej przyszłosci w zjednoczonej Europie!

Dzięki organizacji wydarzenia w ramach Konferencji:

  • zwiększysz liczbę potencjalnych odbiorców poprzez promocję wydarzenia na platformie;
  • będziesz mógł/-a przekazać wnioski z wydarzenia instytucjom europejskim;
  • uczestnicy wydarzenia będą mogli publikować pomysły i łączyć je z Twoim wydarzeniem;
  • wszyscy użytkownicy platformy będą mogli zapoznać się i skomentować wnioski i pomysły płynące z Twojego wydarzenia treści są automatycznie tłumaczone na wszystkie języki UE, aby zapewnić możliwość dyskusji ponad barierami językowymi;
  • wydarzenie stanie się częścią paneuropejskiej debaty na temat przyszłości Europy;
  • konkluzje z wydarzenia będą brane pod uwagę przez Radę Wykonawczą Konferencji przy organizowanych przez nią dyskusjach plenarnych.

Jak zorganizować wydarzenie?

Wszystkie najważniejsze informacje dotyczące organizacji własnego wydarzenia znajdziesz w dziale: Jak mogę zorganizować wydarzenie?

Jeżeli jednak potrzebujesz dodatkowej pomocy z organizacją wydarzenia, możesz również zgłosić się do regionalnego punktu informacyjnego Komisji Europejskiej  Europe Direct.

W najbliższym czasie odbędzie się także webinarium poświęcone praktycznym aspektom korzystania z platformy konferencji. Webinarium będzie skierowane do wszystkich zainteresowanych, szczególnie tych osób i podmiotów, które chciałyby zorganizować wydarzenie w ramach Konferencji, a mają wątpliwości co do tego, jakie są wymogi. Termin webinarium zostanie ogłoszony w mediach społecznościowych Komisji Europejskiej w Polsce.

Zapoznaj się również z Ulotką Konferencji ws. przyszłości Europy.

Wypowiedz się na forum

Ponadto na platformie konferencji możesz zabrać głos w niemal każdej sprawie dotyczącej najważniejszych europejskich kwestii.

Możesz przedstawić własny pomysł na rozwiązanie jakiegoś problemu lub wziąć udział w dyskusji na forum z osobami, które już przedstawiły swoje rozwiązania.

Jeśli jakaś propozycja wyjątkowo Ci się spodoba, możesz okazać jej swoje wsparcie klikając przycisk "Wyraź poparcie". Ikona przedstawiająca przycisk: Wyraź wsparcie

Obszary tematyczne, w ramach których prowadzone są dyskusje na platformie:

klimat i środowisko Zmiany klimatu i środowisko
zdrowie Zdrowie
gospodarka i zatrudnienie Zatrudnienie i gospodarka
transformacja cyfrowa Transformacja cyfrowa
praworządność Wartości i prawa, praworządność, bezpieczeństwo
migracja Migracje
edukacja kultura młodzież Edukacja, kultura, młodzież i sport
UE w świecie Międzynarodowa rola UE
demokracja europejska Demokracja europejska
inne pomysły Inne


Nie wahaj się – wejdź na platformę i wyraź swoją opinię na tematy, które Cię interesują. Pomóż zbudować lepszą przyszłość dla wszystkich mieszkańców Europy!

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś