Przejdź do treści głównej
PRZEJDŹ NA NOWĄ STRONĘ
FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ŚLĄSKIEGO
2021-2027

Święto przedsiębiorców już wkrótce – 12. Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw


2022-11-16 15:06

Grafika promocyjna EKMSP

Face the Challenge. Biznes w obliczu wielkich wyzwań – to hasło największego wydarzenia w Europie dla sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw, które odbędzie się 20-22 listopada br. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach pod patronatem Parlamentu Europejskiego.

O Kongresie

Kongres to miejsce stworzone z myślą o przedsiębiorcach. Specjalnie dla nich wystąpią najlepsi praktycy, zostaną zorganizowane dyskusje i debaty z udziałem:

  • przedstawicieli Komisji i Parlamentu Europejskiego,
  • najwyższych władz państwowych,
  • ministerstw i agend rządowych.

Nieprzerwanie od 2011 roku Kongres jest miejscem inspiracji, spotkań i networkingu.

Jedenaście ubiegłych edycji zgromadziło kilkadziesiąt tysięcy uczestników w tym przedstawicieli świata biznesu, nauki, polityki i środowisk gospodarczych. W tym roku zaplanowano kilkadziesiąt wystąpień na scenie, sesji panelowych oraz szereg warsztatów i spotka z udziałem ekspertów z kraju i zagranicy.

12. edycja EKMSP

Kongres będzie podzielony na 8 ścieżek tematycznych, w których zostaną poruszone największe obecnie problemy i wyzwania stojące przed przedsiębiorcami.

„Face the Challenge” – główny temat skoncentruje się na problematyce:

  • transformacji energetycznej i jej wyzwań,
  • bezpieczeństwa łańcuchów dostaw,
  • rosnących kosztów prowadzenia biznesu,
  • niestabilnych warunków gospodarczych
  • oraz przyszłości Polski w UE.

Drugim trzonem będzie „Firma to ludzie” czyli aktualne wyzwania rynku pracy, edukacja, rozwój i przywództwo, problemy sukcesji, a także budowanie zespołów w warunkach pracy zdalnej i hybrydowej.

Kolejny filar wydarzenia skupi się na prawie i podatkach – a konkretniej na: Polskim Ładzie i jego konsekwencjach, najważniejszych planowanych zmianach prawnych oraz wskazówkach jak się zabezpieczyć na trudne czasy konkretnymi zapisami w umowach.

To tylko trzy z ośmiu ścieżek tematycznych, na których skupią się eksperci Europejskiego Kongresu MŚP. Wszystkie znajdują się na stronie www.ekmsp.eu.

Zachęcamy do wzięcia udziału w wydarzeniu. Udział jest bezpłatny, wystarczy zarejestrować się na www.ekmsp.eu/.

Prelegenci 12. EKMSPOrganizator

Organizatorem #EKMSP jest Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach. Jako kreator przemysłu spotkań i wydarzeń od ponad 32 lat wspiera regionalny biznes i pobudza jego rozwój – także wśród ludzi młodych, będących u progu swojej kariery zawodowej. Prowadzi działalność w zakresie doradztwa biznesowego i komunikacyjnego na rzecz swoich Firm Członkowskich oraz pomaga nawiązywać kontakty z partnerami w kraju i zagranicą. Kształtuje i upowszechnia zasady etyki, uczciwości w działalności gospodarczej oraz ogólnie pojmowanej społecznej odpowiedzialności biznesu.

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś