Przejdź do treści głównej

Sprawdzimy Twój Eksperymentalny Pomysł na Projekt (STEP)


2018-07-13 09:53

Planujesz wdrożyć innowacyjne rozwiązania w swojej firmie? Sprawdź, czy Twój pomysł ma szansę otrzymać dofinansowanie z Programu Inteligentny Rozwój!

Czym jest STEP?

Sprawdzimy Twój Eksperymentalny Pomysł na Projekt (STEP) to nowy instrument wprowadzony przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Umożliwia on przedsiębiorcom sprawdzenie swoich innowacyjnych pomysłów pod kątem tego, czy mają one szanse na uzyskanie dofinansowania z Programu Inteligentny Rozwój (POIR).

Kto może skorzystać ze STEP?

Narzędzie dedykowane jest głównie tym przedsiębiorcom, którzy planują prowadzenie prac z zakresu B+R+I (prace badawczo-rozwojowe i innowacyjne), i którzy nigdy dotąd nie korzystali z unijnego wsparcia. STEP będzie dla nich dobrym, pierwszym krokiem w świat Funduszy Europejskich. Dzięki instrumentowi otrzymają najważniejsze informacje i odpowiedzi na pytania, rodzące się w głowie każdego przedsiębiorcy, który dotychczas nie nabył doświadczenia w pozyskiwaniu europejskich środków.

Jak skorzystać ze STEP?

To bardzo proste. Wystarczy, że wejdziesz na stronę POIR, wybierzesz Punkt właściwy ze względu na województwo, w którym chcesz realizować projekt, wypełnisz formularz i wyślesz. Całą resztą zajmą się konsultanci, którzy ocenią czy Twój pomysł wpasowuje się w Program Inteligentny Rozwój.

W przypadku negatywnej odpowiedzi Twoja szansa na dofinansowanie nie przepadnie. Nasi konsultanci przedstawią Ci najlepsze opcje dla Twojego projektu inne programy funduszowe, dla których Twój pomysł może okazać się bardziej adekwatny.

Natomiast jeśli otrzymasz odpowiedź pozytywną, możesz liczyć na wsparcie ze strony eksperta branżowego lub eksperta z zakresu analizy finansowej. Przygotują oni analizę mocnych i słabych stron Twojego pomysłu oraz wskażą te elementy, które warto wzmocnić ubiegając się o środki z Programu Inteligentny Rozwój.

Nie czekaj aż zrobią to inni, przetestuj STEP i zrób krok ku pozyskaniu funduszy na swoje pomysły!

STEP

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś