Przejdź do treści głównej
PRZEJDŹ NA NOWĄ STRONĘ
FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ŚLĄSKIEGO
2021-2027

Poddziałanie 10.3.5 Rewitalizacja obszarów zdegradowanych - wsparcie działań wynikających z Lokalnych Strategii Rozwoju obejmujących obszary wiejskie i rybackie- spotkanie informacyjne 29 sierpnia 2017 r.


Pytanie 2. Planowany do dofinansowania projekt znajduje się obecnie na liście projektów uzupełniających w PR. Program zostanie zaktualizowany – przedmiotowy projekt zostanie „przeniesiony” na listę podstawową. Czy wobec tego należy poddać PR ponownej weryfikacji przez IZ? To znaczy – Program powinien być ponownie oceniony przez IZ i ponownie wpisany do wykazu?
Odpowiedź, 01.09.2017 r.
„Przeniesienie” nie jest możliwe bez ponownej oceny programu. Należy w takim przypadku wykazać powody takiej zmiany tj. co spowodowało, że projekt, pierwotnie znajdujący się na liście projektów uzupełniających został zaklasyfikowany i wciągnięty na listę projektów podstawowych tj. takich, bez których realizacja celów programu rewitalizacji nie będzie możliwa i obszar rewitalizacji nie będzie w stanie wyjść z kryzysowej sytuacji. Powyższe działanie należy dokonać przy udziale społeczności lokalnej i pozostałych interesariuszy.

Opracowane przez Wydział Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

Pytanie 1. Trwałość projektu dla interesariuszy, którzy nie są JST, wymienionymi w ustawie.
Odpowiedź, 01.09.2017 r.
Zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) NR 1303/2013 z dnia 17 grudnia 2013 r. okres obowiązku zachowania trwałości projektu to 5 lat z wyłączeniem MŚP, dla których ten okres wynosi 3 lata (art. 71 ust.1). Podejście do spełniania kryteriów kwalifikujących dany podmiot do sektora MSP, określa załącznik I do rozporządzenia Komisji nr 651/2014 r.

Opracowane przez Wydział Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

Pomóż nam poprawić serwis




Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś