Przejdź do treści głównej

Spotkania dla uczniów – lekcje o Funduszach Europejskich


2021-08-19 11:53

Zaproszenie

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Katowicach zaprasza szkoły ponadpodstawowe do skorzystania z oferty spotkań  w formie lekcji o tematyce funduszy europejskich.

W okresie od marca do czerwca br. skorzystaliśmy już z zaproszenia kilkunastu szkół z terenu województwa śląskiego, przybliżając w ramach webinaru podstawowe informacje i pojęcia oraz zapraszając do dyskusji wokół tematyki Funduszy Europejskich wokół nas. 

Co oferujemy

Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich zajmuje się udzielaniem i rozpowszechnieniem informacji o możliwościach wsparcia z różnych programów i instrumentów Unii Europejskiej. Chcielibyśmy z tą informacją docierać również do uczniów ww. szkół, którzy w ciągu kolejnych lat będą podejmować kroki związane z dalszym rozwojem kwalifikacji, ścieżką zawodową, podejmowaniem własnej działalności gospodarczej, czy też działalnością społeczną, a jednocześnie już dziś – nie zawsze świadomie – korzystają bardzo często z projektów współfinansowanych przez Unię Europejską w szkole lub miejscu zamieszkania.

Proponujemy formę krótkiego spotkania – lekcji online ze wskazaną klasą lub grupą uczniów danej placówki edukacyjnej wraz z nauczycielem. Spotkanie opiera się na mieszanej formule, tj. przekazanie pewnych informacji oraz możliwość pytań i dyskusji. Czas trwania to jedna godzina lekcyjna, szczegóły organizacyjne i techniczne do uzgodnienia. Jest to propozycja na cały rok szkolny 2021/2022 i będzie realizowana w dogodnych dla Państwa terminach,  w miarę dostępności naszych konsultantów.

Kontakt

Wszystkie zainteresowane szkoły, przedstawicieli organów prowadzących, a przede wszystkim nauczycieli chętnych do takiej współpracy, prosimy o wiadomość e-mail na adres: punktinformacyjny@slaskie.pl  z podaniem danych kontaktowych i zaznaczeniem, że dotyczy Lekcji o Funduszach Europejskich. Nasi przedstawiciele będą się z Państwem indywidualnie kontaktować celem ustalenia szczegółów spotkania i określenia terminów zajęć.

 

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś