Przejdź do treści głównej
PRZEJDŹ NA NOWĄ STRONĘ
FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ŚLĄSKIEGO
2021-2027

Śląskie nakręca talenty!


2018-10-15 10:56

Konkurs "Śląskie. Nakręcamy talenty" skierowany był do stypendystów projektu "Śląskie. Inwestujemy w talenty", którzy poprzez nagranie krótkiego filmu mieli przedstawić w jaki sposób Śląskie pomogło im rozwinąć ich talent.

Województwo Śląskie postanowiło "podkręcić" kreatywność swoich stypendystów, proponując im udział w specjalnym konkursie. Młodzi ludzie mieli za zadanie pokazać – przy pomocy nakręconego przez siebie filmiku – w jaki sposób wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego wpłynęło na rozwój ich talentu i umiejętności. Dziesięciu autorów najciekawszych i najbardziej oryginalnych filmów zostało nagrodzonych zaproszeniami do instytucji Województwa Śląskiego oraz atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi.

"Śląskie. Inwestujemy w talenty" jest realizowanym rokrocznie projektem współfinansowanym z RPO WSL 2014-2020. Każdego roku kilkuset najzdolniejszych uczniów i uczennic w regionie zostaje przez województwo uhonorowanych nagrodami stypendialnymi za nieprzeciętne wyniki w nauce – ze wskazaniem na nauki ścisłe, informatyczne i języki obce. Projekt ma na celu wsparcie dzieci i młodzieży o szczególnych predyspozycjach oraz wypracowanie u nich postawy do uczenia się przez całe życie. W roku szkolnym 2018-2019 ma miejsce 4 już edycja programu. W poprzednim roku szkolnym ponad 600 uczniów i uczennic uzyskało miesięczne wsparcie na rozwój zainteresowań w wysokości 500 zł.

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś