Przejdź do treści głównej

Śląskie Forum Innowacji 2017


2017-06-12 07:03

Zapraszamy na Śląskie Forum Innowacji 2017: Inteligentne specjalizacje - nowe wyzwania, które odbędzie się w ramach X. Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji INTARG 2017.

Śląskie Forum Innowacji 2017

Od wielu lat region stara się inspirować firmy i inne środowiska do innowacyjności poprzez stwarzanie warunków do ich rozwoju. Celem jest osiągnięcie przez nich doskonałości, a tym samym wzmocnienie powiązań, przedsięwzięć i projektów w ramach ekosystemu innowacji.

W obecnej perspektywie finansowej Komisja Europejska kładzie szczególny nacisk na wspieranie przedsięwzięć innowacyjnych w branżach, które w regionach wykazują największy potencjał rozwojowy. Będąc na półmetku realizacji założeń Unii Europejskiej, konferencja poświęcona tematyce innowacyjnej, to doskonała okazja, aby ocenić, co osiągnięto w ramach polityki krajowej i regionalnej, wymienić doświadczenia wynikające ze współpracy nauki i biznesu.

Podczas Śląskiego Forum Innowacji 2017 zaprezentowane zostaną aktualne trendy oraz wyzwania dotyczące rozwoju technologicznego w wybranych branżach kluczowych dla województwa śląskiego. Informacje w tym zakresie przybliżą przedstawiciele Obserwatorów Technologicznych skupieni w Sieci Regionalnych Obserwatoriów Specjalistycznych (SO RIS) koordynowanej przez władze regionu. Sieć jako unikatowe w skali europejskiej rozwiązanie w zakresie inteligentnego zarządzania rozwojem w ramach polityki innowacyjnej, stanowi swoistą platformę współpracy i wymiany wiedzy o potencjale technologicznym pomiędzy branżowymi centrami kompetencji, ale przede wszystkim bazę wiedzy dla przedsiębiorstw poszukujących własnych ścieżek rozwoju. Forum to także szansa na analizę istniejących tzw. inteligentnych specjalizacji (energetyka, medycyna oraz technologie informacyjno – komunikacyjne) i odpowiedź na pytanie czy istnieją dodatkowe nisze rozwojowe, potencjalne rynki dla nowych produktów i usług wytwarzanych w regionie.

Bez wątpienia wnioski z konferencji będą ważnym wkładem w dyskusję na temat przyszłości polityki spójności po 2020 roku oraz próbą analizy mocnych stron województwa śląskiego, które mogą stać się potencjalnymi nowymi inteligentnymi specjalizacjami regionu.

Konferencja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o konferencji i możiwości zarejestrowania  poprzez Formularz znajduje się na stronie internetowej w zakładce Weź udział w szkoleniach i konferencjach.
Wstęp wolny.Program konferencji zamieszczony w załaczniku pod artykułem. Rejestracja trwa do 20 czerwca br.

Międzynarodowe Targi Wynalazków i Innowacji INTARG 2017

Śląskie Forum Innowacji 2017 odbędzie się podczas dwudniowej X. edycji Targów Wynalazków i Innowacji INTARG 2107, które są wydarzeniem o szerokim zasięgu oraz o dużym prestiżu i znaczeniu dla rozwoju gospodarki i innowacyjności w regionie. Targi otrzymały Patronaty Honorowe mi.in: Wicepremiera i Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Wicepremiera i Ministra Rozwoju, WIPA, Międzynarodowych Federacji Stowarzyszeń Wynalazczości IFIA, Prezesa Urzędu Patentowego czy Dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Targi dają możliwość wystawcom do prezentacji swoich ofert i innowacyjnych rozwiązań i dotarcie do jak najszerszego grona odbiorców oraz bezpośredniego kontaktu i spotkań przedstawicieli nauki, innowacyjnych przedsiębiorstw, przemysłu i otoczenia biznesu oraz podmiotów wspomagających i finansujących badania i rozwój. Podsumowaniem targów będzie gala wręczenia nagród dla innowacyjnych instytucji w konkursach INTARG i Lider Innowacji. Dwudniowe targi INTARG 2017 wraz z konferencjami, panelami oraz spotkaniami biznesowymi odbędą się w nowoczesnym centrum kongresowym, którego dodatkową zaletą jest atrakcyjna lokalizacja w samym sercu najbardziej uprzemysłowionego regionu Polski.

Więcej o targach  przeczytasz TUTAJ.

InterNanoPoland

Podczas targów odbędzie się również druga edycja konferencji naukowo-biznesowej InterNanoPoland, która jest międzynarodowym forum dla naukowców, przedsiębiorców, instytucji otoczenia biznesu oraz studentów pracujących w obszarach związanych z nanomateriałami oraz nanotechnologią.

Więcej informacji TUTAJ

Dzień Projektożerców 2017

Ponadto w drugim dniu targów odbędzie się Dzień Projektożerców 2017, organizowany przez Regionalny Punkt Kontaktowy Politechniki Śląskiej, którego celem będzie przybliżenie oferty wspierającej przedsiębiorców w zakresie badań i innowacji w ramach Horyzontu 2020.

Szczegółowy program oraz link do rejestracji znajduje się TUTAJ


Plakat ŚLĄSKIE FORUM INNOWACJI 2017
Plakat ŚLĄSKIE FORUM INNOWACJI 2017
Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś