Przejdź do treści głównej

Road Trip Project zawitał do Polski!


2018-08-20 08:04

Uczestnicy projektu Road Trip Luna (23 l.) z Madrytu i Achilleas (22 l.) z Aten  swą podróż rozpoczęli w ostatnich dniach lipca na kole podbiegunowym w Finlandii. W zeszły czwartek dotarli do Polski, gdzie spędzą tydzień przed zakończeniem trasy bałtyckiej w Berlinie.

Historia i natura

Trasa bałtycka projektu Road Trip poprowadzi przez północne regiony kraju Podlasie, Warmię i Mazury oraz Pomorze. Pierwszym przystankiem młodych podróżników w Polsce był Wigierski Park Narodowy i jezioro Wigry, nad którym mogli podziwać piękno okolicznej przyrody. Jednak już kolejnego dnia zawitali na Zamku biskupim w Lidzbarku Warmińskim, który jest jednym z najcenniejszych zabytków architektury gotyckiej w naszym kraju.Mapka Europy przedstawiająca trasę bałtycką Road Trip Project

Tropem "Solidarności"

Tematem przewodnim bieżącej wyprawy jest, często trudna, historia państw nadbałtyckich. W związku z tym, oraz faktem, że Luna i Achilleas zwiedzają polskie wybrzeże akurat w sierpniu, ich wyprawa byłaby niepełna, gdyby zabrakło w niej nawiązań do wydarzeń sierpniowych z 1980 r. Wczoraj bohaterowie projektu dotarli do Gdańska, gdzie odwiedzili historyczne tereny Stoczni Gdańskiej oraz współfinansowane ze środków unijnych Europejskie Centrum Solidarności, gdzie spotkali się ze współzałożycielem NSZZ "Solidarność" i byłym Prezydentem RP Lechem Wałęsą.Uczestnicy projektu podczas wizyty w Stoczni Gdańskiej

Droga na Zachód

Już dziś młodzi podróżnicy powinni dotrzeć do Słupska. Po mieście ma ich osobiście oprowadzić jego włodarz Robert Biedroń. Następnie powrócą na wybrzeże do Ustki, gdzie odwiedzą lokalna fabrykę słodyczy oraz wyruszą w trasę rowerową wzdłuż Bałtyku. Podróż przez nasz kraj Luna i Achilleas zakończą w Szczecinie, odwiedzając projekty współfinansowane z RPO Województwa Zachodniopomorskiego Filharmonię Szczecińską oraz Muzeum Narodowe Centrum Dialogu Przełomy. Spotkają się również z lokalnym blogerem. Wyprawę zakończą 25 sierpnia w Berlinie.

Zakończenie trasy bałtyckiej oraz notki i zdjęcia z wypraw innych uczestników projektu Road Trip (trasy: atlantycka, dunajska i śródziemnomorska) możecie obserwować przy pomocy mediów społecznościowych:

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś