Przejdź do treści głównej
PRZEJDŹ NA NOWĄ STRONĘ
FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ŚLĄSKIEGO
2021-2027

Przyjdź, zobacz, przeżyj – tak działają Fundusze Europejskie


Wielu z Państwa słyszało zapewne, a część z Państwa pewnie miała okazję wziąć udział w ubiegłorocznej akcji zorganizowanej z okazji 10-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej w dniach 1-11 maja 2014 r. – Dniach Otwartych Funduszy Europejskich. Duże zainteresowanie i sympatia, z jakimi spotkała się ta inicjatywa, zaowocowały drugą edycją Dni Otwartych, które w tym roku będą miały miejsce w okresie 7-10 maja.

Wielu z Państwa słyszało zapewne, a część z Państwa pewnie miała okazję wziąć udział w ubiegłorocznej akcji zorganizowanej z okazji 10-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej w dniach 1-11 maja 2014 r. – Dniach Otwartych Funduszy Europejskich.

Duże zainteresowanie i sympatia, z jakimi spotkała się ta inicjatywa, zaowocowały drugą edycją Dni Otwartych, które w tym roku będą miały miejsce w okresie 7-10 maja.

Jak poprzednio, akcję w całym kraju koordynuje Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju przy współudziale Instytucji Zarządzających poszczególnymi programami.

I tym razem w akcję z wielkim zaangażowaniem włączyli się beneficjenci, przygotowując atrakcje mające jak najlepiej przybliżyć efekty działania środków unijnych. Oczywiście, wszystko w atmosferze przyjemnej edukacji, rozrywki czy po prostu dobrej zabawy. Dzięki temu wędrując po mapie regionu, dowiedzą się Państwo najlepiej, bo naocznie i bezpośrednio, co dotychczas wsparły unijne dotacje i jak zmieniły nasze otoczenie. Wśród projektów będzie można znaleźć nie tylko te największe, ale i te, o których na co dzień nie mamy pojęcia.

W naszym regionie do akcji "Dni Otwarte Funduszy Europejskich" zgłosiły się 33 atrakcje, zgłoszone przez beneficjentów, którzy pozyskali środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

O szczegółach dowiedzą się Państwo z kampanii promocyjnej, która jest obecna intensywnie w mediach regionalnych i lokalnych od 27 kwietnia br. i potrwa aż do zakończenia akcji, tj. 11 maja br.

  • Część internetowa obejmuje kampanię banerową na portalach ogólnopolskich (wp.pl, interia.pl), w serwisach lokalnych (katowice.gazeta.pl; bielskobiala.gazeta.pl; czestochowa.gazeta.pl; gliwice.gazeta.pl; sosnowiec.gazeta.pl), a także mailing do użytkowników poczty Interia.pl w województwie śląskim.
  • Na informacje o Dniach Otwartych natrafią też czytelnicy dzienników regionalnych: „Gazety Wyborczej” oraz „Dziennika Zachodniego”, a także tytułów lokalnych: „Naszego Miasta” i „Twojego Zagłębia”.
  • W tych dniach warto uważniej słuchać również regionalnych rozgłośni: Radia Zet Gold oraz Antyradia, gdyż o przygotowanych atrakcjach w krótkich wywiadach opowiedzą sami ich organizatorzy, czyli beneficjenci.

Kampanię na zlecenie Wydziału Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego realizuje firma wyłoniona w trybie przetargu nieograniczonego - Eurozet sp. z o.o., a jej finansowanie zapewniają środki Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

Jesteśmy pewni, że wśród rozlicznych atrakcji każdy znajdzie coś dla siebie. Czekają bowiem na Państwa m.in. pikniki, rozgrywki sportowe, warsztaty artystyczne, wycieczki autobusowe, eventy kulinarne, zwiedzanie miejsc niedostępnych na co dzień, mnóstwo atrakcji dla najmłodszych, bilety wstępu w promocyjnych cenach i wiele, wiele innych.

Wśród najciekawszych warto wymienić:

Randka z „elką”

Dla ciała i ducha

Zatańcz w teatrze

Nocny rajd ścieżkami rowerowymi

Śląsk od kuchni w Guido

Lista atrakcji, które będą miały miejsce podczas Dni Otwartych, jest naprawdę długa i na bieżąco aktualizowana.

Zapraszamy na stronę www.dniotwarte.eu

Dodatkowo została uruchomiona specjalna zakładka na stronie www.dniotwarte.tvp.pl, na której sukcesywnie będą zamieszczone materiały filmowe przygotowane w ramach akcji promocyjnej.

Zachęcamy również do odwiedzenia kanału Fundusze Europejskie na serwisie YouTube.


Dni Otwarte 2015
Dni Otwarte 2015
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś