Przejdź do treści głównej
PRZEJDŹ NA NOWĄ STRONĘ
FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ŚLĄSKIEGO
2021-2027

Przedsiębiorczy czyli... jak wykorzystać talent, by osiągnąć sukces!


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
2015-10-26 13:31

Podczas konferencji Bądź przedsiębiorczy! Skorzystaj ze środków RPO WSL 2014-2020 przedsiębiorczy mieszkańcy śląskiego opowiadali o swoich zawodowych realizacjach, eksperci debatowali nad zmianą rynku pracy na lepsze, a prof. Witold Orłowski mówił o tym, jak Polska może wykorzystać talenty Polaków.

- Aktywizacja zawodowa jest najważniejszym celem polityki zatrudnieniowej. Bezrobocie to nie tylko główny problem śląskiego rynku pracy, ale także poważna bariera rozwoju całego województwa - mówił Tomasz Macioł Zastępca Dyrektora Wydziału EFS Urzędu Marszałkowskiego Woj. Śląskiego. - Dlatego rozwój przedsiębiorczości jest jedną z najefektywniejszych form walki z bezrobociem, którą warto wspierać sięgając po środki unijne w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Z  szansy tej skorzystali Agata Borowczyk - włacicielka bistro Krystynka wraca z Wiednia, Wojciech Łukawski - właściciel Lukawski Guitars&more, Joanna Godziek-Krajewska - szefowa Poszetka.com oraz Rozalia Nowosielska, która wzięła udział w projekcie „Dojrzały profesjonalizm" i znalazła pracę jako opiekun osób starszych.

Osoby te opowiadały o swojej drodze do realizacji zawodowych marzeń. - Pomysł na Poszetkę pojawił się o wiele wcześniej, niż informacja, że pieniądze na jego realizację można dostać z Europejskiego Funduszu Społecznego - mówiła Joanna Godziek-Krajewska. - Dlatego ucieszył mnie fakt, że swój plan mogę zrealizować biorąc udział w projekcie unijnym. Dzięki temu miałam więcej czasu na jego przemyślenie. Jednocześnie dzięki szkoleniom podnosiłam swoje kwalifikacje i zdobywałam tzw. know-how.

O tym jak pobudzić rozwój społeczno-ekonomiczny regionu za pomocą środków unijnych rozmawiali eksperci: Grzegorz Sikorski - Dyrektor Wojewódzkiego Urząd Pracy w Katowicach, Jerzy Kędziora - Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Chorzowie, Andrzej Tomeczek - Instytut Współpracy i Partnerstwa Lokalnego w Katowicach oraz dr hab. Anna Skórska - Katedra Analiz i Prognozowania Rynku Pracy, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. Stwierdzili, że należałoby zacząć od stworzenia odpowiedniego systemu kształcenia zawodowego, przez odpowiednie programy dla bezrobotnych, po efektywne działania związane ze wsparciem regionalnego rynku pracy.

Gościem specjalnym wydarzenia był prof. Witold Orłowski.

Informacje dot. RPO WSL 2014-2020 przedstawił Piotr Kucharski - kierownik Zespołu ds. informacji i promocji Europejskiego Funduszu Społecznego w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Katowicach.

Celem konferencji było wprowadzenie w tematykę Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 w części rynku pracy.

Organizatorem wydarzenia był Wydział Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Patronat medialny nad spotkaniem objęli Dziennik Zachodni, Polskie Radio Katowice i TVP Katowice.

Konferencję współfinansowano ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś