Przejdź do treści głównej
PRZEJDŹ NA NOWĄ STRONĘ
FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ŚLĄSKIEGO
2021-2027

Przedsiębiorcy rozmawiali o funduszach europejskich w Częstochowie


2019-09-04 15:00

3 września blisko 30 przedsiębiorców wzięło udział w spotkaniu informacyjnym poświęconym możliwościom wsparcia ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Poruszono na nim głównie tematy związane z dotacjami na działalność gospodarczą, wsparciem usług rozwojowych i innowacyjnością.

Uczestnicy spotkania 3 września w Częstochowie

Uczestników interesowały szczególnie środki w ramach Podmiotowego Systemu Finansowania Usług Rozwojowych oraz dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej. W tym kontekście przedstawiciele katowickiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy opowiedzieli o nowych zasadach, jakie będą obowiązywały przy przyznawaniu tego rodzaju wsparcia.

Dodatkowo przedstawicielka Funduszu Górnośląskiego przybliżyła tematykę środków zwrotnych, o jakie mogą ubiegać się przedsiębiorcy w ramach funduszy unijnych.

Uczestnicy mieli także okazję zapoznać się z najbliższymi konkursami ogłaszanymi przez Śląskie Centrum Przedsiębiorczości. Są one związane przede wszystkim z innowacyjnością. Co ciekawe, od teraz przedsiębiorcy mogą starać się o dofinansowanie swojego udziału w międzynarodowych targach, które potencjalnie mogą zwiększyć ekspansję firmy na rynki zagraniczne.

Spotkanie w Częstochowie było również okazją do tego aby posłuchać jak powinna wyglądać obecność przedsiębiorcy w Internecie. To bardzo istotne z punktu widzenia rozszerzania rynków zbytu. Okazuje się, że ten element jest często zaniedbywany, choć do dyspozycji są bardzo skuteczne, i co najważniejsze – bezpłatne narzędzia.

Prezentacje ze spotkania dostępne są na stronie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach.

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś