Przejdź do treści głównej

Poznaj fascynujące skutki zielonej rewolucji!


2018-09-19 10:45

Międzynarodowy Kongres Biogospodarki

To wydarzenie nie tylko dla przedsiębiorców, naukowców czy samorządowców. Oprócz paneli i dyskusji zostaną zaprezentowane spektakularne przykłady ekologicznych rozwiązań:

  • samochody elektryczne,
  • wolna od chemii żywność,
  • sposoby na czystą wodę i walkę ze smogiem,
  • czy opracowana w Łodzi unikatowa technologia produkcji biopaliw.

Na ekologii można zarobić, a biogospodarka to branża z olbrzymim potencjałem.

Zaproszenie do stolicy „zielonej rewolucji”

Województwo Łódzkie jest w Polsce liderem tzw. „zielonej rewolucji” i nieprzypadkowo najważniejszy w kraju Kongres Biogospodarki już po raz szósty odbędzie się właśnie w Łodzi. Już w poniedziałek 24 września, w Hotelu Ambasador Premium przy ul. Kilińskiego 145 w Łodzi kilkuset uczestników z Polski, Europy i świata weźmie udział w merytorycznych dyskusjach i zwiedzi obfitującą w atrakcję część wystawienniczą.

Łódzka biotechnologia za oceanem

Na kongresie odbędzie się m.in. prezentacja łódzkiej firmy Biotechnika, która odniosła bezprecedensowy sukces w USA. Amerykanie wybudują innowacyjną biorafinerię w oparciu o technologię i projekt inżynierów z Łodzi. To największa w Polsce sprzedaż na rynek zagraniczny autorskiej technologii związanej z energią odnawialną.

Polska technologia będzie wykorzystywana do produkcji bioetanolu (dodawanego do paliwa alkoholu etylowego) oraz biogazu  z odpadów produkowanych przez największego w USA producenta cukru oraz jednego z największych na świecie producentów frytek. To rozwiązanie powinno zainteresować również tych polskich przedsiębiorców, dla których problem obecnie stanowią rolnicze odpady. Po wdrożeniu odpowiedniej technologii mogą się one stać źródłem dochodów.

Promocja lokalnych pomysłów

Swoimi osiągnięciami, regionalnymi produktami i bio-firmami na swoich stoiskach pochwalą się gminy z województwa łódzkiego. Będzie również można skosztować naprawdę zdrowej, ekologicznej żywności, bez chemii i sztucznych polepszaczy.

Na wykładach i panelach nudno też nie będzie. Genialna metoda oczyszczenia wody w stawach i jeziorach zainteresuje zapewne samorządowców, bo to idealny sposób, by z zapuszczonego zbiornika wodnego uczynić lokalną atrakcję. Spektakularnym przykładem było oczyszczenie zbiorników Arturówka, za które Naukowcy z Uniwersytetu Łódzkiego otrzymali prestiżową nagrodę „The Best LIFE projects”.

Zakres poruszanych tematów jest bardzo szeroki, od ściśle specjalistycznych po interesujące niemal każdego. Podczas Forum Antysmogowego poznamy innowacyjne sposoby walki ze smogiem w Warszawie czy Krakowie. Dowiemy się także, czy Polska nadąża za światowymi trendami zrównoważonej konsumpcji i jak się ma u nas Homo Vitalis – człowiek dbający o siły witalne organizmu. Na koniec, podczas wieczornej Gali poznamy tegorocznego laureata konkursu na najlepszą Biogminę w województwie łódzkim.

Zarejestruj się i weź udział w „zielonej rewolucji”

Udział w Kongresie Biogospodarki jest bezpłatny.

Wciąż jeszcze można można wziąć udział w wydarzeniu poprzez rejestrację na stronie internetowej: bioeconomy.lodzkie.pl.

Tam też trwa głosowanie, w którym mieszkańcy wybiorą najlepszą Biogminę. Dla internautów biorących udział w głosowaniu organizatorzy przygotowali wyjątkową nagrodę: bio-filiżankę wykonaną z... fusów z kawy.


Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu samorządu województwa łódzkiego.

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś