Przejdź do treści głównej
PRZEJDŹ NA NOWĄ STRONĘ
FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ŚLĄSKIEGO
2021-2027

Pomóż zatrzymać smog. Ankieta dla firm dotycząca potrzeb B+R


2018-02-05 07:28

Zapraszamy przedsiębiorców do wypełnienia krótkiej ankiety. Chcemy poznać Wasze preferencje i potrzeby dotyczące rozwoju technologii mających na celu ochronę przed niską emisją. Wyniki będą pomocne przy realizacji niedawno podpisanego porozumienia między Województwem Śląskim a Narodowym Centrum Badań i Rozwoju – "Silesia pod błękitnym niebem".

© graf. arch. UMWS
© graf. arch. UMWS

"Silesia pod błękitnym niebem" to wsparcie rządowo-samorządowe do realizacji projektów jednostek naukowych oraz firm z sektora MŚP, które mają na celu redukcję emisji zanieczyszczeń zarówno gazowych, jak i pyłowych. Porozumienie zakłada budżet w wysokości 100 mln złotych (każda ze stron zainwestuje 50 milionów), który zostanie przeznaczony na dofinansowanie innowacyjnych projektów z zakresu:

  • energetyki,
  • inżynierii biomedycznej,
  • informatyki,
  • transportu,
  • medycyny.

Realizacja porozumienia nastąpi poprzez konkursy, które zostaną ogłoszone w niedalekiej przyszłości. Natomiast już teraz przedsiębiorcy z regionu mogą wypełnić internetową ankietę, w której odpowiedzą na pytania dotyczące szczegółowych zagadnień technologicznych, nad którymi można rozwijać badania.

Ankietę proszę przesłać do 20 lutego br.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę www.slaskie.pl

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś