Przejdź do treści głównej
PRZEJDŹ NA NOWĄ STRONĘ
FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ŚLĄSKIEGO
2021-2027

Polski projekt jednym z laureatów konkursu RegioStars 2019!


2019-10-16 09:55

Konkurs RegioStars

RegioStars to organizowany rokrocznie przez Komisję Europejską konkurs na najbardziej innowacyjne projekty współfinansowane z Funduszy Europejskich. Celem przedsięwzięcia jest znalezienie i wypromowanie regionalnych dobrych praktyk, które mogłyby stanowić inspirację i wzór do naśladowania dla projektodawców z innych regionów Europy.

Zwycięzcy RegioStars 2019

Do tegorocznej edycji konkursu można było zgłaszać projekty w 5 różnych kategoriach. Spośród niemal 200 nadesłanych zgłoszeń Komisja Europejska wybrała 24 finalistów, a następnie nagrodziła po jednym projekcie w każdej kategorii.

Wśród finalistów znalazł się również jeden polski projekt współfinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego:

Dobre wsparcie system lokalnych usług społecznych

Projekt realizowany przez Fundację Nauka dla Środowiska w partnerstwie z Caritasem Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej oraz Caritasem Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej i Województwem Zachodniopomorskim (strona projektu).

To właśnie projekt z Polski okazał się ostatecznie najbardziej innowacyjnym i zwyciężył w swojej kategorii "Zwalczanie nierówności i ubóstwa". W pozostałych kategoriach tryumfowały przedsięwzięcia realizowane w Belgii, Francji, Holandii, Luksemburgu, Niemczech i Wielkiej Brytanii.

Na stronie Komisji Europejskiej znajdziecie listę wszystkich wyróżnionych w konkursie RegioStars 2019 wraz z filmikami informacyjnymi na temat nagrodzonych projektów.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Plakat konkursu RegioStars 2019

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś