Przejdź do treści głównej
PRZEJDŹ NA NOWĄ STRONĘ
FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ŚLĄSKIEGO
2021-2027

Poland Catching-up Regions – konferencja podsumowująca w Katowicach


2018-05-11 09:28

Poland: Catching-up Regions – główne cele inicjatywy

Poland: Catching-up Regions to wspólne przedsięwzięcie Komisji Europejskiej, Banku Światowego oraz Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju. Celem inicjatywy jest określenie ograniczeń słabiej rozwiniętych regionów Unii Europejskiej i takie ukierunkowanie wsparcia, które pozwoli im zrealizować pełny potencjał.

Polska i Rumunia były pierwszymi państwami, które dołączyły do inicjatywy w 2016 roku. Pierwotnie w projekcie brały udział 2 polskie województwa – świętokrzyskie i podkarpackie. Obecnie w inicjatywę zaangażowane są również woj. małopolskie, śląskie i lubelskie.

Na Śląsku i w Małopolsce projekt realizowany jest w zakresie efektywności energetycznej budynków jednorodzinnych i jakości powietrza. Obydwa województwa przystąpiły do programu z nadzieją, że z pomocą ekspertów z Komisji Europejskiej oraz Banku Światowego uda się wyeliminować w tych regionach problem niskiej emisji.

Na przełomie czerwca i lipca ubiegłego roku zebrał się Komitet Sterujący projektu Catching-up Regions wraz z przedstawicielami Komisji Europejskiej, Ministerstwa Rozwoju, Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa oraz samorządów zainteresowanych województw. Zaprezentowano wówczas pełną analizę problemów śląskiego i małopolskiego z zanieczyszczonym powietrzem oraz przedstawiono możliwe rozwiązania, wśród których, jako jedno z niezbędnych działań, wymieniono termomodernizację budynków jednorodzinnych w regionach. Po roku trwania projektu przyszedł czas na pierwsze podsumowania, które zostaną zaprezentowane podczas czerwcowej konferencji w Muzeum Śląskim.

Konferencja podsumowująca w Katowicach

Konferncja odbędzie się 21 czerwca 2018 r. na terenie Muzeum Śląskiego w Katowicach.

Chętnych do udziału w wydarzeniu zapraszamy do wypełnienia formularza rejestracyjnego na stronie Komisji Europejskiej. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy trwają do 11 czerwca 2018.

Tematyka konferencji

Jeżeli chcesz się dowiedzieć:

  • w jaki sposób trzynaście gmin z Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego współpracuje przy tworzeniu spójnych planów zagospodarowania przestrzennego oraz jak gmina Staszów w województwie świętokrzyskim wykorzystuje w tym celu europejskie fundusze strukturalne i inwestycyjne?      
  • jakie rozwiązania wdrożono w województwie podkarpackim, aby skutecznie ożywić współpracę między światem biznesu i światem nauki?
  • czy mechanizmy finansowania działań na rzecz poprawy jakości powietrza wprowadzone w województwach małopolskim i śląskim mogłyby znaleźć zastosowanie także w Twoim województwie?
  • według jakich zasad województwo lubelskie i podkarpackie modernizują inspekcje kontrolujące funkcjonowanie podmiotów gospodarczych, podnosząc w ten sposób bezpieczeństwo i konkurencyjność swojego sektora spożywczego?
  • jak to się stało, że inicjatywa Catching-up Regions okazała się tak skuteczna i zyskuje na popularności w różnych regionach UE?

...to serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w nadchodzącej konferencji! Organizatorzy chętnie podzielą się najlepszymi praktykami i pomysłami, będącymi kluczem do sukcesu.      


Linki zewnętrzne
Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś