Przejdź do treści głównej
PRZEJDŹ NA NOWĄ STRONĘ
FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ŚLĄSKIEGO
2021-2027

Pokonajmy smog wspólnie z Panem Twardowskim


2020-11-09 14:06

Bohater polskich baśni i legend, pierwszy Polak na księżycu, człowiek, który wykiwał samego diabła – Pan Twardowski powraca w rodzinne strony, by zmierzyć się z nowym, realnym zagrożeniem dla świata. Tym razem w walce wesprą go oddani przyjaciele z całej Europy:

  • Sawa – opiekunka rzek i zbiorników wodnych,
  • grecka bogini mądrości – Atena,
  • legendarni założyciele Rzymu – bliźniacy Remus i Romulus,
  • oraz Szczurołap – wędrowny muzyk z północnych Niemiec, który posiadł moc panowania nad zwierzętami.

Razem tworzą drużynę Paneuropy, która będzie musiała znaleźć rozwiązanie, które pomoże im zwalczyć potężnego wroga, zagrażającemu nam wszystkim. Jak sobie poradzą z tym wyzwaniem? Przekonajcie się sami, czytając komiks "Paneuropa vs. Smog".

Wspólnie zatrzymajmy smog

"Paneuropa vs. Smog" to wyjątkowy komiks antysmogowy dla młodszych i tych nieco starszych odbiorców. Publikacja powstała z inicjatywy Komisji Europejskiej w celach edukacyjnych, informacyjnych i promocyjnych, by w intrygujący i interesujący sposób zachęcać mieszkańców Europy do dbania o środowisko naturalne i jakość powietrza, którym wszyscy oddychamy.

Komiks został w całości napisany przez Tobiasza Piątkowskiego i zilustrowany przez Przemysława Kłosina. Duet polskich twórców w oryginalny sposób przedstawił bohaterów polskich i europejskich legend, którzy muszą się zjednoczyć, by wspólnymi siłami pokonać potężnego i podstępnego wroga, jakim jest smog.

Cały komiks możecie pobrać i przeczytać w dwóch wersjach (druga ma okładkę dedykowaną specjalnie dla Województwa Śląskiego) na naszej stronie. Publikacja znajduje się w załączniku poniżej.

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś